Veri Doğrulamalı Seçime göre sıralı veri getirmek

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2016 TR
Merhaba;
Hocam bir sayfa düzenliyorum ancak bir yerde takıldım ve istediğim sonuca erişemiyorum. 15 veri doğrulamalı seçim alanım var. bu veri doğrulama C5 hücresinden aşağı doĞru TÜM SUTUNDA devam ediyor. Buna baglı olarak D5 hücresinde ve o sutunda aşağıdaki formül

=EĞER(C5=HAVAYOLU!$B$2;HAVAYOLU!$B$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$C$2;HAVAYOLU!$C$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$D$2;HAVAYOLU!$D$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$E$2;HAVAYOLU!$E$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$F$2;HAVAYOLU!$F$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$G$2;HAVAYOLU!$G$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$H$2;HAVAYOLU!$H$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$I$2;HAVAYOLU!$I$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$J$2;HAVAYOLU!$J$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$K$2;HAVAYOLU!$K$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$L$2;HAVAYOLU!$L$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$M$2;HAVAYOLU!$M$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$N$2;HAVAYOLU!$N$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$O$2;HAVAYOLU!$O$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$P$2;HAVAYOLU!$P$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$Q$2;HAVAYOLU!$Q$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$R$2;HAVAYOLU!$R$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$S$2;HAVAYOLU!$S$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$T$2;HAVAYOLU!$T$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$U$2;HAVAYOLU!$U$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$V$2;HAVAYOLU!$V$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$W$2;HAVAYOLU!$W$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$X$2;HAVAYOLU!$X$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$Y$2;HAVAYOLU!$Y$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$Z$2;HAVAYOLU!$Z$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$AA$2;HAVAYOLU!$AA$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$AB$2;HAVAYOLU!$AB$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$AC$2;HAVAYOLU!$AC$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$AD$2;HAVAYOLU!$AD$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$AE$2;HAVAYOLU!$AE$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$AF$2;HAVAYOLU!$AF$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$AF$2;HAVAYOLU!$AF$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$AG$2;HAVAYOLU!$AG$1;EĞER(C5=HAVAYOLU!$AH$2;HAVAYOLU!$AH$1;EĞER(C5="";""))))))))))))))))))))))))))))))))))) Burası kafanızı karıştırmasın , normal şekilde bu formül çalışıyor. Yaptığımız işlemin boyutunu göstermek için yazdım.

Ben E5 ve altındaki sutununlara bir formül uygulamak istiyorum. bu formülde c5 =HAVAYOLU!$B$2 dediğimde seçeceğim veriye göre HAVAYOLU SAYFASINDAN seçeceğim sutundan(=HAVAYOLU!B4:B40) sıralı olarak veri getirsin. Konu biraz karışık anlatmış olabilirim. Kısacası veridoğrulamada bir seçim yaptığımda o listeden en üst hücreden sıralı olarak veri getimek istiyorum. Konuyla alakalı yardımlarınızı bekliyorum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Sorunuzu örnek dosya ile desteklerseniz cevap almanız kolaylaşır.

Excel Vers. ve Dili
OFFİCE 2016 TR
Öncelikle Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Biraz uğrasarak istediğm gibi bir tablo oluşturdum. Tablo biraz karmaşık olduğu için anlatamış olabilirm. Hayırlı günler.