Veri Eiketi

Excel Vers. ve Dili
Office 365 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-01-2024
Ekte yığılmış sütun ile yaptığım örnek bir grafiğim var.
Normalde veri değeri 60, grafik üzerindeki değer de 60 ekseninde, lakin ben veri değeri etiketinin yani görünmesi istediğim etiket değeri C6 hücresi olarak tanımlamak istiyorum

Yani reelde ki değer ile etiket değeri aynı rakamları taşımayacak. Veri etiketine ben formül ile belirleyeceğim. Dosyam ektedir

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 , Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
24.01.2019
selam,
yanlış hatırlamıyorsam, 2013 versiyonda Veri etiketleri için değerleri başka aralıktan alabilmek için de bir seçenek vardı. (veri Etiketleri biçimlendirme kısmında)
Ben 2007 versiyon kullandığım için böyle bir seçenek yok.
Yine de değişik bir fikir vermesi açısından , hücre biçimlendirme ile yapılabilen örneği ek te bulabilirsiniz....
(Sonradan ilave : Bu durumda Y ekseninin değerlerine dikkat edin. En güzeli Y ekseninin değerlerini kullanmamak)
kolay gelsin...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2019, Türkçe
Ekte yığılmış sütun ile yaptığım örnek bir grafiğim var.
Normalde veri değeri 60, grafik üzerindeki değer de 60 ekseninde, lakin ben veri değeri etiketinin yani görünmesi istediğim etiket değeri C6 hücresi olarak tanımlamak istiyorum

Yani reelde ki değer ile etiket değeri aynı rakamları taşımayacak. Veri etiketine ben formül ile belirleyeceğim. Dosyam ektedir
etikette ki değeri veri etiketlerini biçimlendire gelip "hücrelerdeki değer" kutucuğunu işaretle ve değerin olduğu hücreyi seç.