Veri Eşleştirme hakkında

antitez21

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili Ofis 2016 TR 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
11-05-2027
Soruyu doğru ifade edebildim mi bilmiyorum. Data sayfasında veriler bulunmaktadır benim istediğim şu ki Data sayfasında bulunan veriler data2 dosyasında da listelensin fakat ürünün kendisi değil o ürünün Veri dosyasında bulunan karşılığının yani alt parçalarının formülle listelenmesi gerekiyor yine karşılarına Firma adı ve il ilçe bilgisinin birlikte gelmesi.. Böyle bir şey mümkün mü? Yardımcı olursanız çok memnun olurum...

Açıklayıcı olması açısından örnek sayfada olması gereken şekli belirttim. Düşeyara ile denedim fakat yapamadım.

(Data sayfasında bulunan veriler örnek sayfada ki gibi listelenmeli. Modül kaç defa satın alınırsa alt parçalar ve firma bilgisi o kadar listelenmeli ve Data dosyasındaki veriler değiştikçe data2 bağıl olarak değişmeli)

Ekli dosyalar

antitez21

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
11-05-2027
Bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum

antitez21

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
11-05-2027
Hocam emeğine sağlık harika olmuş. Kodları anlamaya uyarlamaya çalışıyorum çok teşekkürler.

antitez21

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
11-05-2027
Hocam şöyle bir sorun var modül sayısını arttırdığım da firma il ve ilçe artıyor ve listeleniyor ama ona bağlı olarak alt parça ve parça numarası karşılarına listelenmiyor. Ayrıca data2 dosyasına son sütuna toplam parça değilde modül sayısı gelebilir mi sormak istedim Yine de emeğinize sağlık sonuca epey yaklaştık.

Son düzenleme:

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Buna bağlı örnek dosya ekleyin.

antitez21

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
11-05-2027
Buna bağlı örnek dosya ekleyin.

Hocam vaktinizi aldığımı biliyorum ilk yaptığınız örnek doğru ama ben eksik ifade etmişim kusura bakmayın. Ekteki dosyayı düzenleyerek açıklama ekledim. Müsait olduğunuzda bakabilirseniz çok memnun olurum.

Ekli dosyalar

antitez21

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
11-05-2027
Merhaba;
Eki tekrar deneyin.
İyi çalışmalar.
Hocam siz nasıl bir yeteneksiniz ya! Vallahi ne kadar teşekkür etsem azdır. Bir haftadır işin içinden çıkamamıştım. Emeğinize yüreğinize sağlık çok teşekkür ederim.