veri girildiğinde sistem o günün tarihini atasın

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Değerli arkadaşlar
Ekteki dosyada basit bir şekilde kişiler tablom var.Bu kişilere değişik tarihlerde değişik malzemeler veriliyor.Sorum şu : Herhangi bir kişiye herhangi bir bir malzeme verildi verisi yazıldığında , acces “ o günün tarihini ” , veriliş tarihi bölümüne kendisi yazsın.Dosyada düzenlerseniz çok sevinirim

Excel Vers. ve Dili
office xp
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-09-2021
Forma veri girişi yaparken yapılsa daha iyi olmaz mı ?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - English
Access 2003 - English
merhaba,

sanırım böyle birşey istiyorsunuz

(hatırlatma; veri girişi için formu tasarlarken tabloyu değil, AnaSorgu'yu kullanmalısınız.)

Kolay Gelsin:)

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sn arnavut ; Tam benim istediğim gibi düzenlemişsiniz.Yalnız , tarih ve saat sürekli değişiyor.Hangi tarihte verilmişse ,girilen veriye göre ,o tarih ve saatin sabit kalmasını arzu ediyorum.Verinin girildiği andaki tarihin ve saatin değişmemesi için , tekrar bir düzeltme yapacağınızı ümit ediyorum.Saygılarımla

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - English
Access 2003 - English
sanırım şimdi oldu, :)
(Form'da her yeni kayıt oluşturduğunuzda tarih ve saat bilgileri belirecek.)

(Tablo'ya "verilentarih" diye bir alan ekledim ve Veri Tipini Date/Time olarak değiştirdim.
Field Properties alanında da Default Value satırına da [=Date() & " " & Time()] komutlarını ekledim. Bu sayede her yeni kayıt oluştuğunda tarih ve saat bilgileri okunup tabloya otomatik eklenmesi sağlanmış olacak.)

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sn arnavut ben "her yeni kişi kaydında tarih istemiyorum".Kişiler için malzeme verildiğinde tarih girmesini istiyorum önceki formülünüz (tarihin sabit olmamasının dışında) ,daha güzeldi.Sizi de uğraştırmak istemiyorum ama bir kez daha inceleyip yardımcı olursanız teşekkür ederim saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - English
Access 2003 - English
ben durumu ustalarıma havale ediyorum,
sanırım sizin sorununuzun çözümü için kod yazmak gerekiyor.
maalesef access bilgim henüz o kadar iyi değil :(

Tabloda, alanın "Varsayılan Değeri" özelliğine;
=Date()
yazın.

Tabloda zaten varsayılan yere date() yazılıyor. Bunda yeni işlem yapıldığı zaman günün tarihini atıyor fakat mevcut bir veride tekrar işlem yapıldığında o tarihin tekrar işlem yapıladığı tarih olması lazım. Bunda ise eski mevcut tarih aynı kalıyor. Bu soruya bizde acil cevap bekliyoruz.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sn omerceri dosya üzerinde düzeltme yaparak yardımcı olursanız sevinirim.Saygılar

Sayın meraklı biri
Sorunuzu iyi okumadan cevaplamışım. Benim bildiğim kadarı ile tabloda işlem yaparken ancak Varsayılan Değer ile bir alana değer atanabilinir. Bir form oluşturup orda bir günceleme sorgusu ile tarih alanına tarih ve saat kaydedilebilinir.

Veri Sayfası görünümlü bir form oluşturdum. Verilenler alanını doldurulunca tarih atıyor.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sn omerceri Çok Teşekkür şimdi gerçekleşti.Tüm arkadaşlara saygılar

Excel Vers. ve Dili
excel 2000
Bu örnekteki verilen emtia çeşiti girildiğinde otomatik tarih atar. Bir incele bakalım olmuşmu ?

Arkadaşlar kusura bakmayın ben yine yapamadım tarihler değişmiyor. Yine aynı tarih kalıyor. ve yahut ne yapmam lazım bir yardımcı olursanız sevineceğim. teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
office xp
13-09-2021
İstediğiniz bu sanırım :)

nihatkr

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
2010 Türkçe
2013 Türkçe
OFİS 365
09.10.2029
meraklı biri;269771' Alıntı:
Sn arnavut ben "her yeni kişi kaydında tarih istemiyorum".Kişiler için malzeme verildiğinde tarih girmesini istiyorum önceki formülünüz (tarihin sabit olmamasının dışında) ,daha güzeldi.Sizi de uğraştırmak istemiyorum ama bir kez daha inceleyip yardımcı olursanız teşekkür ederim saygılarımla
Örneğiniz ektedir.

Tarih girdiğiniz ginde sabit kalacaktır. İçinde olduğunuz günün tarihini atacaktır.
Ayrıca verilen emtia yı tıklamadığınız sürece tarih atmayacaktır.