VERİ GİRİLİNCE BAŞKA SAYFADAKİ GİZLİ SATIRI AÇTIRMA

VERÝ GÝRÝLÝNCE BAÞKA SAYFADAKÝ GÝZLÝ SATIRI AÇTIRMA

arkadaşlar çok ayrıntılı arayamadım ama veri girilince gizlenmiş olan satırın görünmesi ile ilgili bir başlık olup olmadığını bilmiyorum.
Sayfa 1 e liste veri girince sayfa2 de gizlenmiş olan satırın görünür olması mümkün mü? Mesela personel listesini ünvanlara göre sıralamışken üst sıralara aynı ünvanlı personel girilip sayfa 2 deki kağıda sığsın diye gizlediğimiz satırlardan birini açıp oşekilde görebilmemiz mümkün mü?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kod sanırım işinizi görür. Ã?rnek olarak A1 hücresine "a" yazın "B1" hücresinede açılacak satırın numarasını yazın (bu numarayı bir formülle listeden çağırabilirsiniz). Aşağıdaki kod eğer A1 hücresindeki değer "a" ise sayfa2 deki B1 hücresinden alınan değer ne ise o satırı gösterir. Bunu net olarak görmek için B1 hücresine yazacağınız değerin karşılığı olan satırı sayfa2 de gizleyin.

selamlar

Kod:
Sub satıraç()
If [a1] = "a" Then
Sheets("sayfa2").Rows([b1]).EntireRow.Hidden = False
End If
End Sub
Not:kod içindeki "False" yazısını "True" yaparsanız bu seferde satırı gizlemek amacıyla kullanabilirsiniz.

İLGİNİZE TEÞEKKÜRLER
SORUNUMA ÇÃ?ZÜM OLDU! daha doğrusu olur diye düşündüm ama çalıştıramadım

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bir örnek ektedir. İnceleyiniz, eğer isteğinizi karşılamıyorsa isteğinizi içeren bir örnek eklerseniz daha faydalı olacağını düşünüyorum.

selamlar

Ã?rnekle olunca çok daha anlaşılır oldu.Teşekkür ederim. Satıraçma ve gizleme işini aynı sayfada yapmak istersek ve bu işi diğer sayfalardada yapacak olsak kod da nasıl bir değişiklik yapmalıyız? yani sayfa1 de 2 de 3 de vs yapacaksak kodu her sayfa için ayrı ayrı yazmak mı gerekir? yardıma devam ederseniz sevinirim. tabi örnekle!

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyiniz.

çok teşekkür ederim.bukadar kısa sürede cevap vermeniz çok şaşırtıcı.bundan sonrasını kendim üretebilirim sanırım.Formüller konusunda çok fazla sorun yaşamıyorum ama kodları yazmayı sizin örnekleri inceleyerek çözmeye çalışıyorum.henüz yolun başındayım.
Makro yazarken kullanılan komutların ve anlamlarının listesini görebileceğimiz bir link var mı?