Veri Klasörünü Çağırmak - Müşteri Bilgisini Mail Atmak

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Bu işlere meraklıyım ama zaman azlığından ötürü fazla vakit ayıramıyorum.

Kendi çapımda accesste bi program yaptım. Garanti bitiş zamanlarının tabiki, yol masrafları fatura bilgileri vs. içeren bir form hazırladım ve buna bağlı olarak Ana Form tasarladım..

Müşteri sayısı çok olacağından ötürü ve takip karmaşası yaşamamak için yada istediğimiz müşterinin bilgilerine ulaşmak için Ana Forma Kayıt Bul butonu yerleştirdim. Ancak Bul veya Değiştiri şimdi kullanamazsınız diye bir hata alıyorum.

Bir komut butonu daha eklemek istiyorum Ana Forma fakat bana Garanti Belgelerinin tarayıcıdan scan edilmiş belgelerin bulunduğu klasörü karşıma çıkaracak..

Ya da bu çok uç bişeymi olur bilemicem ama diyelimki yeni bir müşteri bilgisi giriyorum. Bilgi giriş ekranın herhangi bir yerine Tarayıcı Butonu koyup bilgilerini girdiğimiz müşterinin o anda garanti belgesinide tarayıp monte etmek.

Mesela arama yaptığımda X şahsının bilgileri çıkacak ve garanti belgesinin scan edilmiş jpeg formatınıda görüntüleyecek..

Birde bazen merkez garanti belgesinin bir fotokopisini ve müşteri bilgilerini faxlayın diyor. Diyelim ki x şahsını açtık. Tüm bilgilerini 2-3 farklı mail adresine atacak..

Çok şey istediğim farkındayım ama bu işi yapmam gerekiyor. Çünkü PETROL OFİSİyle anlaşmamız feshedilebilir. Çok sıkı bi takip gerekiyor. En ufak geciklemelerde adamlar kıl kapıyor :(

TEŞEKKÜRLER SAYGILAR

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
yokmu arkadaşlar yardım edicek yada bu iş olmaz dicek biri :)

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın Zazu26
istediğiniz elbelltte yapılabilir ancak buna siz başlamalısınız. Yapamadığınız yerde form üyelerinden yardım istemelisiniz.Her üyenin kendine göre bir işi olduğunu düşündüğümüzde arta kalan kısıtlı zamanda büyük projelerin altına kimse girmek istemez İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Teşekkür ederim yorumuzun için ancak ben nasıl başlayacağımı bilmiyorum :) en azında başlangıç için bir referans

Excel Vers. ve Dili
2003
isterseniz yaptıklarınızı koyun yapamadıklarınızı foruma sorun