veri sayfasında aşağı doğru tüm verilerin tekrar etmesi

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
arkadaşlar;
şimdi ek bir dosya koydum sorun şu belki bir çok arkadaşa da bu gerekli olabilir.

formların içinde tablo. i çalıştırın tablo1 in altına tablo2 tablosunun veri sayfası formu şeklinde atandığını göreceksiniz. değer alanında hep aynı şeyler tekrar ediyor. ben değer alanına bir değer yazdığımda aşağı doğru kaydı tüm değer alanlarına aynı veriyi nasıl yazdırabilirim.

Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn kiakai;
Yazmış olduklarından hiç bir şey anlamadım.
? ! ?
Tablo1 ve Tablo2 adında iki tablo yapmışsın. Tablo1'den bir form oluşturup Tablo2'den altform yapmışsın ve her ikisinde de ortak alan adı olan a,b ve c alanlarını birbirine bağlamışsın. Doğal olarak altformdaki değer alanına bir şey yazdığında alt formdaki a,b, ve c alanları da üstformdaki a,b ve c alanlarının değerlerini alacaktır.
Doğrusu bunu neden konu ettin veya sorunun nedir anlamadım.
Yine de acaba? diyorum ve;

Tablo1 formunda 2. kayda git ve bu sefer şunları yap;
Önce üstformdaki alanlara a=1, b=2 ve c=3 yaz
Sonra altformdaki alanlarda sadece değer=123 yaz

Şimdi accessin mantığını anlamaya çalış.Umarım sorunun accessin mantığı ile ilgilidir ve konu bundan ibarettir.

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
Sn kiakai;
Yazmış olduklarından hiç bir şey anlamadım.
? ! ?
Tablo1 ve Tablo2 adında iki tablo yapmışsın. Tablo1'den bir form oluşturup Tablo2'den altform yapmışsın ve her ikisinde de ortak alan adı olan a,b ve c alanlarını birbirine bağlamışsın. Doğal olarak altformdaki değer alanına bir şey yazdığında alt formdaki a,b, ve c alanları da üstformdaki a,b ve c alanlarının değerlerini alacaktır.
Doğrusu bunu neden konu ettin veya sorunun nedir anlamadım.
Yine de acaba? diyorum ve;

Tablo1 formunda 2. kayda git ve bu sefer şunları yap;
Önce üstformdaki alanlara a=1, b=2 ve c=3 yaz
Sonra altformdaki alanlarda sadece değer=123 yaz

Şimdi accessin mantığını anlamaya çalış.Umarım sorunun accessin mantığı ile ilgilidir ve konu bundan ibarettir.
örnekte bakılacak yer tablo2 alt formunda değer alanı değer alanına hep aşağı doğru değer yazıp geşmiş tabii elle manuel yazdım. benim istediğim ilk satırdaki değer alanına değer yazıp pratik olarak aşağıdaki değer alanlarınada değer yazması...

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
arkadaşlar yardımcı olacak biri yok mu?

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
arkadaşlar şu sorunu çözebilirmiyiz...