Veri süz

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr & Office 2019 Tr
Selam; öncelikle hepinizin ramazan bayramını tebrik eder sağlık ve mutluluk dilerim. Benim sorunum veri süz ile ilgili. Süzülen veri üzerinde işlem nasıl yapılır bir türlü yapamadım. Detayları dosyada. İlgilenirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Sn. m.gur
Sorunuzdan fazla birşey anlamadım ama topla çarpım fonksiyonu ile bir örnek hazırladım. Acaba böyle birşeymi istediniz?

Excel Vers. ve Dili
Sayın kombo; öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler. Fakat benim sorunum topla.çarpımla ilgili değil. Bunu anlatmak biraz zor biliyorum. En basit şekliyle anlatmaya çalışayım. A sütunundan seçtiğim araç N sütunundaki değeri alıp I sütunda gerekli hesaplamayı yapacak ve o parçaların kalan saatlerini yazacak. A sütunundan bir araç seçin, sonra K sütunundan o aracı tekrar seçin belki o zaman daha iyi kavrıyabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Sn. m.gur

Konuyu herhalde anladım. Fakat benim önerdiğim yöntemde mantıklı. Şöyleki; benim gönderdiğim dosyada I2 hücresindeki formülde (=(E2+G2-F2)-J$1) formülündeki J$1 i J2 olarak (kilit koymadan) değiştirin ve aşağıya doğru kopyalayın. Böylece her satırda kalan ömrü görmüş olursunuz.

Excel Vers. ve Dili
Sayın kombo; gördüğüm kadarıyla formül çalışıyor. Sorun yok gibi. Tüm verilerimi girip deneyeceğim. Umarım sorun çıkmaz. İlginiz için çok teşekkür ederim.