veri tabanına göre sayının otomatik artması

Excel Vers. ve Dili
2003 ve 2007
Arkadaşlar kolay gelsin;
Sorduğum sorunun cevabını bildiğim halde uygulayamadım. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
"Sube sayısı" kısmının varsayılan kısmına otomatik artması için = Say([sayi])+1 yazdığım halde artmıyor, halbuki daha önce yaptığım programlarda bu kod çalışıyordu. Halen uğraştığım bu program 2007 ve 2003 ofislerde kullanılacak. Daha önce yaptıklarım XP'te çalışıyordu.

yanı 1. problem : Sube sayısı kısmının otomatik artması (ancak yukarıda yazdığım formül gibi olması gerekiyor, diğer otomatik artan özellik işime yaramıyor)

Birde; aidiyet kısmında, aidiyet numarasını girdiğimde onunla ilişkili olarak o evrağın süresi yazıldığında, süresi ve bugün çarpılarak imha tarihi gün ay ve yıl olarak yazılabilinir mi?
Ben yine aidiyet kısmının olay kısmının çıkıldığında olayına aidiyet numaraları ile bugünün çarpımında varsayılan olarak imhanın tarihini yazıyorum ancak net olmuyor, ay ve gün olarak net yazılabilse harika olacak.
Örneği ekte bulabilirsiniz arkadaşlar, umarım derdimi anlatabilmişimdir. İlgilenip cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 ve 2007
otomatik artması için = Say([sayi])+1 den başka ne yapılabilinir?
yada başka yöntemi varmı arkadaşlar, örneğe uyarlarsanız sevinirim, kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2003 ve 2007
Arkadaşlar bu örneğin üstünde belirttiğim alanı otomatik arttırma yöntemi yokmu gerçekten.. Yoksa derdimi mi anlatamadım..

Daha önce uygulamadığım formül = Say([sayi])+1 bu, diğer yaptığım programlarda çalışıyor, ancak bu yaptığım uygulamada çalışmıyor, ciddi olarak söylüyorum bi anlam veremedim ve yardım istiyorum. İlgili arkadaşların yardımını bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Kod:
=dcount("*";"[data]")+1
olarak deneyin..

Excel Vers. ve Dili
2003 ve 2007
Seruz verdiğin formül işe yaradı, ilgin için teşekkürler, problemimi sayende çözdüm. Görüşmek dileğiyle.

Özür dileyerek başlayayım.
İlk önce verdiğin bilgi için teşekkür ediyorum Taruz. Sonrada hatanın esas sebebinin koplamadan kaynaklanmadığını belirtmek isterim. Şuana kadar interneti sürekli bulmak, bulduğumda uzun zaman başında kalmam mümkün değildi. O hata acelecilikle yapılmış, sonucu itibariyle vefa duygusuyla verilmiş bir cevaptı. Sizin verdiğiniz cevapları diğer sorularda da ilgiyle takip eden bir arkadaşınız olarak beni hatırlarsanız sevinirim.
Yine herkese kolay gelsin diyorum.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2002
Seruz - Taruz karışmış sanki :)

Danke'nin başka bir sorusuna da ben cevap yazmıştım.
Ondan olsa gerek.
Taruz kusura bakmasın.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
:)

Rica ederim, sayın seruz..

Kusur sizin değil ki ;) Gerçi kusur da sayılmaz ama kopyala-yapıştırı teşekkür ederken bile kullanırsak bu gibi durumlar olur, normal.;)

Excel Vers. ve Dili
2003 ve 2007
Birde aidiyet kısmında, imha süresi ile ( mesela 5 yıl) bugünün çarpılarak gün ay ve yıl olarak imha yılında yazdırılması, eğer çok olmazsak :redface: birde kalan imha süresi kısmının imha yılından çıkartılarak kalan sürenin yazdırılması mümkün mü? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Sorunu kısaca tekrar edecek olursam; 1- imha süresi ile bugünün (bugün alanı) çarpılarak imha yılının gün ay ve yıl olarak yazdırılması mümkün mü?

2- Çıkan imha yılından kalan imha yılının (Kalan imha yılı kısaca ana göre hesaplıyacak "şimdi") çıkartılmasıyla imha için kalan süreyide göstermesi mümkün mü?

Umarım derdimi anlatabilmişimdir, şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003 ve 2007
dosyayı eklemeyi unutmuşum, örnek dosya ekte...

Ekli dosyalar