Verilen çözümler ve yardımların karşısındaki cevaplar ve yorumlar

muzaffer.sm

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2016 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-12-2024
Arkadaşlar Merhaba

Sorulan sorulara öyle yada böyle bir şekilde cevap veren insanlar burada emek harcarlarken,yada bir takım yapmış oldukları programları paylaşırken iyi niyetli olarak böyle bir sunumda bulunurlarken,bu sunumların karşısında bu kişilere karşı yazılan ifadelerden; ya kardeşim program bilmem neye dönmüş.
Yok ağır çalışıyor,yok böyle program olurmu,yok link ölmüş,emeğine sağlık gibi ayrıca memnuniyetsiz bir durum içerisene de girerek ; Türkçemizi düzgün kullanmadan bir takım buna benzer ifadeleri birde lütfedip yazıya dökmek çok yakışıksız bir durum olsa gerek.

Buradaki insanların yaşlarını yada nasıl bir hayat profiline sahip olduğunu bilmeden ya kardeş,ya kardeşim gibi mahalle ağzı ile yazılan yazılara kati surette bir tepki vermek gerekir.Bunlara hepimiz dikkatle önem vermek zorundayız.Çünkü herşey karşılıklı sevgi ve saygıya dayanır.

Örneğin emek kişinin vermiş olduğu çabayı oluşturur.Emeğin sağlığı yada sağlıksızlığı diye bir kavram yoktur.

Halit Bey'in açmış olduğu; memur ve işci adlı başlığı okudum. Yakışıksız ifaledeler ve cevaplar içermesi beni şahsen üzdü.Tabi bu ifadeler çoğu insana normal gibi gelebilir.
Fakat hiç de öyle bir durum değil.Çünkü burada bilgi ve birikimi geniş olan kişilere bu tip hitaplar yanlış.Tek bilgi ve birikimi olanlar değil,bütün herkese karşı geçerli bir durumdur.

Aşağıdaki ifade ettiğim cümleler ilk önce forum yöneticilerine hitabendir.

Hatta forumda kesinlikle bu tip yazı ve ifadeleri kullanan üyelerin geçici bir sürede olsa kısıtlanmaları sanıyorum daha iyi olacaktır.Tabi üye isimlerininde anlamsız olmaları dikkate alınmalıdır.

saygılarımla

Son düzenleme:

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba

söylediklerinize içtenlikle katılıyorum.
zaman zaman bu tür tavır ve davranışlar içersinde bulunan arkadaşlarımızı uyarıyor, gerekirse ceza uygulama yoluna gidiyoruz.
sizler gibi düşünen arkadaşlarımızın zamanla daha da artacağını umuyor, böyle bir konuyu gündeme getirdiğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum.