verileri grafiğe aktarmak

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 Türkçe
örneğin: veriler: 6 12 12
tabloda x eksenine atamak istediğim sayılar ise bu sayıların sum yapılmış ve 60 a bölünmüş hali. bunu yeni bir sütun oluşturmadan nasıl yapabilirim?

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 Türkçe
arkadaşlar yardımlarını bekliyorum. işin içinden çıkamadım bir türlü. Anlatamadığım bir yerse varsa belirtin lütfen.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 Türkçe
ilgili dosyayı ekledim. gördüldüğü gibi duraciton kısmı dakika cinsinden ve alt alta toplanmadan gidiyor. benim yapmak istediğim 2. bir sütun oluşturmadan(grafiğin solunda oluşturulmuş var) duration kısmını alt alta toplanmış şekilde ve saat cinsinden grafiğin x eksenine atamak. yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 17.3 KB Görüntüleme: 59

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
ilgili dosyayı ekledim. gördüldüğü gibi duraciton kısmı dakika cinsinden ve alt alta toplanmadan gidiyor. benim yapmak istediğim 2. bir sütun oluşturmadan(grafiğin solunda oluşturulmuş var) duration kısmını alt alta toplanmış şekilde ve saat cinsinden grafiğin x eksenine atamak. yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
.

Kümülatif toplam almak için muhakkak bir kaynağa gereksinim var. Kaynak olmadan yani toplanacaklar yokken nasıl olacak bu?

Bu nedenle, kümülatif toplam için bir sütun kullanmanız gerekli.

R4 hücresine:

Kod:
=SUM($B$5:B5)/60

=TOPLA($B$5:B5)/60
yazıp, yeterince aşağıya doğru kopyalayın.

.

.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 Türkçe
.

Kümülatif toplam almak için muhakkak bir kaynağa gereksinim var. Kaynak olmadan yani toplanacaklar yokken nasıl olacak bu?

Bu nedenle, kümülatif toplam için bir sütun kullanmanız gerekli.

R4 hücresine:

Kod:
=SUM($B$5:B5)/60

=TOPLA($B$5:B5)/60
yazıp, yeterince aşağıya doğru kopyalayın.

.

.
teşekkür ederim. ödev olarak verildi bu bize. her şeyini yaptım ama okulun formunda da gezdim.kimse yapamamış.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
yardım etmenizi rica ediyorum

bu verilerden bir dairesel sütun grafik yapmam lazım verileri bu şekilde yazdıktan sonra hepsini seçip ekle diyorum ve istediğim graf. seçiyorum ama olmuyor

yıllar grafiğin alt kısmında (y) ekseni öğrenci sayıları ise solda (x) ekseninde olmalı

Ekli dosyalar