Verileri oranlayıp grafikte gösterebilir miyim?

Excel Vers. ve Dili
MS Excel-Access 2000
Arkadaşlar excel de oluşturulmuş büyük bir veri tabanımız var ama buraya veri girmesi zor olduğunda Access e aktarmak istiyorum ama excel de yapabildiğim şeyleri burada da yapabilir miyim bilmiyorum. Bu durumda
1. Sorgu sonrası verileri oranlayıp grafikte gösterebilir miyiz.
2. Form üzerinden veri girerken girilen 10 farklı alandan sadece 1'i veya 2'si değişirken diğerleri sabit kalıyor. onları her seferinde tekrar giriyorum. kolay bir yolu yok mu.

Excel Vers. ve Dili
office xp
sayın umutozkans;
access de de grafik yapabiliyorsunuz. siz bununla ilgili herhangi bir çalışma yaptınmız mı? elinizdekleri gönderirseniz bakabilirim.

Excel Vers. ve Dili
MS Excel-Access 2000
Elimde grafikli excel dosyası var onu göndereyim. Ayrıca forma , dosyada gördüğünüz malzeme isimlerini de girmek gerekecek ama onlarıda alan olarak ele alırsam 100'lerce var. Nasıl olacak??

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

accesede garafik shirbazı var ve ekleden grafik seçyorsun sihirbaz çalışyor garfik te x ve y değerleri mantığıyla düşünerek yani yıllara göre verim yada bölüme göre üretim mantığıyla bir grafik ekleyebilirsin

Excel Vers. ve Dili
MS Excel-Access 2000
Evet grafiğinizi gördüm ama benim 2000 Access'te böyle birşey yok.
Ayrıca daha öncede sorduğum gibi aynı veriyi bir daha girmemek için kolay bir yöntem yok mu? (1. anahtar değil)

Excel Vers. ve Dili
MS Excel-Access 2000
Forma veri girerken değeri sabit olanları girmek istemiyorum

Formdaki 10 adet veri giriş alanımdan 9 tanesi her kayır için aynı ama her seferinde bunları tekrar girmem gerekiyor bunu nasıl önlerim.

Excel Vers. ve Dili
office xp
sayın umutozkans;
tablo yada form görünümünda "VARSAYILAN DEĞER" kısmına ne yazarsanız formda karşınıza hep o çıkar. istediğiniz değerleri oraya yazın tekrar tekrar girmezsiniz.