Verilerle Sorgu nasıl oluşturabilirim

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
Arkadaşlar herkese kolay gelsin. Bu konu daha önce açıldı mı, bilmiyorum.Ama yaptığım araştırmada denk gelmedim.

Sorum Şu:

Kamuya ait tapu bilgileri elimizde var.Bu bilgiler 30.000 civarında veri içeriyor. Mahalle, pafta, Ada, parsel, ad, soyad, yüzöçümü, hisse oranı, hisse miktarı,vb. verileri oluşturdum.Şimdi bu verileri sorgulamak istiyorum.
Örneğin; Ad-soyad hanesine ''Ali Akar'' yazacağım, Ali Akar'a ait ne kadar taşınmaz varsa ekrana dökecek.

İşte bunu yapmayı malesef başaramadım.Belki çok kolaydır ama ben başaramadım. Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın haritacı79,

Basit bir örnek eklemeniz gerekir. Uygulamanızı nasıl tasarlandığını bilmemiz gerekir.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2003
Söz konusu bilgiler kamuya ait bilgiler olduğundan ve 3.kişilerle paylaşılması yasak olduğundan veremiyorum.
Sıkıntımız bu zaten. Kimseye örnek veremiyor, sadece anlatmaya çalışıyoruz...Ne kadar başarılı olacaksak

Excel Vers. ve Dili
Sayın haritaci79,

Akşama evden bir örnek eklemeye çalışırım.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Sayın haritaci79,

Bahsettiğim örneği ekliyorum. Sizinle ilgili örnek olsaydı üstünde değişiklikleri yapardım.

Takıldığınız nokta varsa yardım ederim.

Dikkat edeceğiniz nokta süzmede kullanacağınız metin kutusu ActiveX nesneleri içinde Microsoft Form TextBox olmalı.

sql cümlesini doğru oluşturmanız gerekir.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar