Veritabanımda sorun var

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 - Türkçe
Bazı arkadaşların yardımıyla kitaplarla ilgili ekteki gibi bir v.tabanı oluşturdum..
Herşey çalışıyormuş gibi gözüküyor, yerli/yabancı ve orjinal/kopya seçimine göre bazı sekmelerin ekranda gözükmemesi sağlanıyor fakat ekteki dosyayı inceledikten sonra göreceksiniz ki tam anlamıyla çalışmıyor, veriler girildikten sonra, formda veriler arasında gezerken yapılan seçime göre görülmesini istemediğim sekmeler yine gözüküyor. Bu problemi nasıl düzeltebilirim?

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın yesman,

Onay kutularıyla ilgili probleminiz var. Oradaki yıklamalarla ilgili kayıt tutmuyorsunuz ve form açılırken veya kayıtlar arasında gezinirken problem çıkıyor.

Bu durumda onay gurubu kullanmanız daha doğru olur.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 - Türkçe
Sayın modalı, sizin yardımlarınızla bu veritabanını oluşturdum sayılır, bu yüzden öncelikle çok teşekkür ediyorum...
Ekteki kendi veritabanımda tablolara kayıtların tutulduğu haneler ekledim ve çerçevelerin denetim kaynağı olarak bu haneleri belirledim, yani sizin dediğiniz gibi kayıtların tutulması açısından...
Ama onay grubundan ne kastettiniz ve ne kullanmak gerekiyor onu bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim...
Artık bu veritabanından bıkkınlık geldi bana, bişeyi yapıyorum başka bi şey bozuluyor...kusura bakmayın, acemilikten heralde...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın yesman,

Çok güzel olmuş. Düzgün çalışıyor. Yanlız değiştirmeniz gereken bir nokta var. Tabloda Picture alanının boyutunu 80 den 255 yapın. Bir dosya adı enfazla 255 karakterli olabiliyor. Masa üstünde yol uzun olduğu için resim ekleyemedim.

Seçenek gurubu, form tasarım görünümündeyken alet kutusunda xyz başlıklı ve çerçeveli olan nesne. Bir tane ekleyip sihirbazın önergelerini takip ederseniz işin ne kadar kolay halolduğunu görürsünüz.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 - Türkçe
tamam sayın modalı sizin dediğiniz gibi yaptım, zaten onu kullanmıştım fakat formda seçenekleri değiştirince yanlış çalışıyor örneğin bir kayıtta yerliyi seçtim öteki kayıtta yabancı seçili olmasına rağmen istediğim haneleri göstermiyor, tam anlatabildim mi bilmiyorum ama...neyse siz incelerseniz belki siz de farkına varırısınız, herşey için teşekkürler..