Veritabında Seviyelendirme

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Merhaba arkadaşlar hazırladığım bir veritabanı için bir yönteme ihtiyacım var. Şöyle ki;
Kayıt oluştururken tıpkı ağaç dal yapısı şeklinde oluşturmak istiyorum. mesela anabayii olacak sonra bölgebayii olacak ve bölgebayii altında altbayii bu böyle uzar gider o nedenle 2 tablo yapacağım a tablosuna anabayii ile ilgili tutarlar ve bilgiler girilecek , b tablosunada Bölgebayiileri alt bayiiler ...vs bayiiler şeklinde ve zamanı geldiğinde bir altbayii başka bir bölgebayiine bağlayabileceğim yada seviyesi yükselerek anabayii bağlı bir bölgebayii statüsüne yükselebilecek ve parasal rapor alındığında anabayii nin kasasında ki para ile ona bağlı diğer bölgebayii toplamları ve aynı şekilde onun altındaki bayilerin toplamları şeklinde rapor alabileceğim bu işlemi nasıl yapabiliriz. Sanırım biraz karışık oldu ama başka şekilde nasıl anlatırım bilmiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
TÜRKÇE
bu soruyun cevabı forum içinde var. iyi araştır.
eğer bulamazssan şuan musait değilim ama yardımcı olrum
ağaç yapılı dedğin menü örneği var incelersen eminim çözersin.

Excel Vers. ve Dili
2003
benim cevaplarıma bak birinde nasıl ağaç tablolar yapılır tablo tasarımı neden önemlidir ve senin dediğin şekilde bir kaç aşamalı tablolara örnek gösterdim ona bak syn mdysoft arkadaşın istediği treewiev değil

Excel Vers. ve Dili
office xp
...... Sanırım biraz karışık oldu ama başka şekilde nasıl anlatırım bilmiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.[/QUOTE]

isterseniz birde örnek ekleyin belki ozaman arkadaşlar yardımcı olabilirler.....
bende merak ettim bakalım nasıl bişey olacak....