VSEÇTOPLA ile ilgili

Elimde bir Excel çalışma kitabı var.bir sayfadan VSEÇTOPLA ile veri alıyorum.Aldıktan sonra bir kaç tane fark oluyor.sebebi ise olmayan stok numarası çünkü veriyi stok numarasına göre alıyor.bu olmayan stok numarasını nasıl bulabilirim.
eğer tek tek aramaya kalkarsam bu bir kaç saatimi alıyor.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Ã?rnek bir dosya yollayabilirmisiniz.

gönderdiğim örnekte 121.264 yok ve ben bunu el ile eklemek zorundayım fakat bunu en kolay şekilde nasıl bulurum 3000 den falza verinin içinde.
yardımlarınızı bekliyorum

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Forumda araştırdım bu konuyla ilgili bir soru sorulmuştu buldum ve Sn. leventm ve Sn. dost un yardımıyla sizin dosyanıza uyarladım. Umarım olmuştur.

Yalnız dikkat etmeniz gereken bir husus var makro içinde tanımlanan kod sizin örnek tablonuzda '121. koduyla başladığı için tüm listenizin bu kodla başladığı düşünülerek yazılmıştır.

Kodlar aynı değil fakat tek tek değiştirebilirim sorun değil fakat,
benim istediğim;
Bir adet çalışma kitabım var ve bu çalışma kitabımda "bayi_data" ve "bayiler" olarak iki sayfam var.
ben burada bayiler sayfasına VSEÇ topla ile formülasyon girdim ve "bayi_data"dan veri alıyorum.
sorunum bayi_data ya bazen yeni bayiler giriliyor ve bu sadece orada güncelleniyor ve ben ne eklendiğini bulamıyorum yada 3000 den fazla veriyi tek tek incelemek zorunda kalıyorum.
ikisini kıyaslayıp "bayiler"de olmayanı bana versin istiyorum
bunu bulmamın daha kolay bir yöntemi yok mu.
umarım anlatabilmişimdir.
Þimdiden Teşekkürler.