Y-ekseni için Min ve Mak ölçek otomatik olarak ayarlamak Sayfa2'deki tüm grafikler iç

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2010 PRO TR 64 bit
Merhaba Arkadaşlar,
Eklediğim excel tabloda bu forumu takip ederek BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ ile alakalı kendime birşeyler oluşturdum . Kafa karışıklığı olmaması ve gereksiz dosya boyutu olmaması için sorumla alakalı olmayan sheetleri ve ilgili makroları sildim.

Yapmaya çalıştığım şey ARSİV isimli sayfada en alttaki dolu satırıda dahil eden grafikler çizdirmek. Bunu kısmen başardım ve sorunsuz işliyor.

***Grafiklerin seri adı sarı renkli hücrelerden alınıyor ( örnek D2 , G2, J2 ,M2, .....Y2)

***Grafiklerin yatay eksen değerleri hepsinde standart ( ARSİV!$D$5:$D$500")

***Grafiklerin Düşey eksen değerleri seri adının olduğu sütundan başlayıp en son dolu satıra kadar devam ediyor.

Yukarda tabloyu özetlemek adına kısa bilgiler vermeye çalıştım.Buraya kadar herşey yolunda ve kusursuz işliyor.
Arsiv sayfasında sol en üst kçşede buton var ve bu butona aşağıdaki bilgiler kayıtlı

Sub Grafik_Olustur()

Call temizle
Call Serileri_Oluştur
Call minumumVEmaksimum

End sub

yukardaki makroda hersey yolunda sadece Sub minumumVEmaksimum() isimli makro isteneni veremiyor.Bu makroda benim amacım Sayfa 2 isimli sheette ne kadar grafik var ise hepsinin düşey eksen minumum ve maksimum değerlerinin arsiv isimli tablonun ilgili sütunlarından alınması.
yukardaki formül sadece chart 1 için düzgün çalışıyor, diğer chartlarda değişiklik yapmıyor.

1)Sorum : aşağıdaki formülü nasıl sayfa 2 deki tüm grafikler için şeklinde otomatik düzenleyebilirim.?

2)Sorum : arsiv isimli sayfada kahverengi ile boyadığım yerlere üç adet kutucuk koyup, bu kutucuklarda sectiğim başlangıç ve bitiş tarih değerlerine göre herhangi bir alanda grafik cizdirebilirmiyim ?

Not: Amacım sizlerin değerli fikirlerinden faydalanmaktır, örnek dosyalarla ufkumu genişletirseniz onur duyarım. Şimdiden teşekkürler, Saygılarımla.

Sub minumumVEmaksimum()
Dim ValuesArray(), SeriesValues As Variant
Dim Ctr As Integer, TotCtr As Integer
' Uses the first chart on the active worksheet.
With ActiveSheet.ChartObjects(1).Chart
' Note: Instead of the preceding line, you could use this line:
'
' With ActiveChart
'
' if you wanted to be able to run this macro on a chart sheet.
' Loops through all of the Series and retrieves the values
' and places them into an array named ValuesArray.
For Each x In .SeriesCollection
SeriesValues = x.Values
ReDim Preserve ValuesArray(1 To TotCtr + UBound(SeriesValues))
For Ctr = 1 To UBound(SeriesValues)
ValuesArray(Ctr + TotCtr) = SeriesValues(Ctr)

Next
TotCtr = TotCtr + UBound(SeriesValues)
Next
' Reset the minimum and maximum scale to the minimum and
' maximum values in the ValuesArray.
.Axes(xlValue).MinimumScaleIsAuto = True
.Axes(xlValue).MaximumScaleIsAuto = True
.Axes(xlValue).MinimumScale = Application.Min(ValuesArray)
.Axes(xlValue).MaximumScale = Application.Max(ValuesArray)
End With
End Sub

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2010 PRO TR 64 bit
Değerli arkadaşlar, Konuyla ilgili fikir verecek yada yönlendirecek birileri var mı? Soruyu grafik soruları konu başlığı yerine Makrolar sayfasına mı açmalıydım yoksa?