yardım isterken derdimizi özetleyelim

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba arkadaşlar
bazı arkadaşlarımız yardım isterken "ekteki dosyada derdimi anlattım, yardım eder misiniz" gibi bir mesaj yazarak örnek dosyasını eklemektedir.

mümkünse yardım istediğimiz konu ile ilgili küçük bir dosya ekleyelim ve mesaj kısmında da kısa özet halinde bile olsa nasıl bir yardım aradığımızı anlatalım. diğer türlü, önce yardım okunacak, sonra ekli dosya indirilecek, dosya açılıp incelenecek, bu konuda yardım edebilecek olan çözüm yolları arayacak bazı arkadaşlarımız dosyayı kapatıp silecek.

bu işlemler belki 1 dakikayı geçmez ama konuyu açarken ne istediğimizi özet dahi olsa anlatabilirsek birçok kişiye zaman kazandırmış oluruz.
uzman arkadaşlarımız birçok konuya vakıf oldukları için indirdikleri dosyayı silmeden çözüm üretebilir ancak birşeyler öğrenmek ve kendi çapında yardımcı olmak amacıyla sitede bulunan arkadaşlar için zaman kısıtlı olabilir.
unutmayalımki kimse yardım etmek zorunda olmadığı gibi iyi niyetle yardıma koşan arkadaşlarımızı da gereksiz yere meşgul etmeyelim.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Katılıyorum.

Uyarınız için teşekkürler, uzmanamele

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
bu site profesyonel yardım sitesi değil ki, herkes gönüllülük esasına göre yardım ediyor. insanlara eksik bilgilerini tamamlamak için zaman kazandırmalıyız.

sanırım bu konuyu sıksık hatırlatmak gerekiyor, "ekteki dosyada derdimi anlattım, yardım eder misiniz" konulu mesajlar gelmeye devam ediyor.