yaş grublama ve güncelleşmesi

alanlarım
DOÐUM TARİHİ
YAÞI
YAÞ GRUBU

Ben bunlardan doğum tarihini girdiğimde yaşı hesaplayacak ve yaş grub unuda yaş"a göre seçecek yaş grubları 0,1-4,5-9,10-14,15-19,20-24...gibi gidiyor yalnız önemli bir husus yıl değiştiğinde kendisini güncellemesini ve yaş grubunun kendisin seçmesini istiyorum bunun için modül mü yapmam yada ne yapmam nasıl yapmam gerekiyor...teşekkür ediyorum

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Ahmet Bey,

Aşağıdaki linkte Sn. Alpen bu sorunuzu gayet güzel bir örnekle (db1.zip) yaptı hatta foruma ekledi.

Sizin foruma yolladığınız dosya (yeni.zip) tasarım modunda açılamadığı için sanırım kimse cevap yazmadı. Þimdi aynı soruyu bir daha soruyorsunuz?

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=1340

jale hanım

jale hanım yalnız sorumu dikkatli okumadınız galiba o örnekte yaş grubunu hesaplıyor fakat yılları değiştirdiğinizde yaş grubu değişmiyor ben mesala 2005 girdiğinizde 0 yaş grubunda olan bir çocuğun yaş grubununda otomatikmen değişmesini 1-4 yaş grubuna geçmesini diğer grublar için de aynı işlemlerin olmasını istiyorum bilmem anlatabildimmi
teşşekkür ediyorum cevap yazan ve yazacak arkadaşlara

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Ahmet Bey,

Defalarca okumama rağmen talebinizi anlayamadım.Ama elimde bir örnek var isterseniz gönderebilirim , sizde kendi dosyanıza uygularsınız.

Excel Vers. ve Dili
execell 2002 ,10.2701.2625
selam,
benimde bu konuya benzer bir sorum olacak,
ben öncelikle yaş hesaplatmak istiyorum; bu gün den doğum tarihini çıkararak yaşı buluyorum. sonrasında ise =VSEÇSAY(A13:B19;"yaş";A1:C2) formulü ile örneğin 1 yaşındaki erkek çocukların sayısını bulmak istiyorum. ama yaş hesabını iki tarihi birbirinden çıkararak yaptığım için VSEÇSAY bunu hesaplayamıyor..
Bilmem anlatabildimmi
teşekkürler..