YAZI

Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
Arkadaşlar; hazırladığım raporda yazmış olduğum yazı ile yazıyı imzalayacak kişinin adı arasındaki mesafenin aynı aralıkta kalmasını istiyorum. Ancak yazı kısa olduğu zaman kişi ismi uzakta kalıyor veya yazı uzun olduğu zaman kişi ismi yazının üzerine geliyor. Bunun yazı ile kişi ismi arasındaki mesafenin standart hale getirilmesine ilişkin formüle edilebilirmi? veya başka bir yöntemle çözülebilirmi? Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 27.8 KB Görüntüleme: 10

lesyev1

Banned
Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
Merhaba ;
Tablolar arası ilişki kurarsan çözersin

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın dayıkerem,

Herhalde başka bir uygulamayı kendinize uyarlamaya çalıştınız. Bu yüzden raporunuz açılmıyor. Hatta formunuzda bile hatalar var. Aşağı yukarı ne yapmak istediğinizi anladım ama biraz daha açıklayıcı bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
Teşekkürler sayın modalı:
Rahatsızdım, bu sebeple bilgi veremedim. Doğrudur bir başka uygulamada alıntı yaptım, fakat daha öncede buna benzer arayışler içerisindeydim. Sanırım anlatmak istediğim olayı zaten anlamışsınız. Amacım yazmış olduğum yazı metni ile imzalayacak kişinin adı arasındaki mesafenin (satır boşluğunun) yazı metnin uzun olması halinde veya yazı metnin kısa olması halinde de değişmemesi. Normalde hazırladığım dosyada yazı metni kısa olduğunda ; metin ile imzalayacak kişi adının ara mesafesi artıyor.Uzun olduğunda ise bazan isim yazı metni üzerine dahi gelebiliyor. Dosyayı tekrar gönderiyorum .Teşekkürler

Ekli dosyalar

• 69.8 KB Görüntüleme: 1
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın dayıkerem,

Çok satırlı bir yazıyı bir metin kutusuna sığdırabilmek için, büyüyebilir ve küçülebilir ayarlarının evet olması gerekiyor.

Ufak bir hata daha kaldı. Class daki ayarları kullanınca yazıları iki kere yazıyordu. Ufak bir hile ile yazı rengini beyaz yaparak durumu düzelttim.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 59.3 KB Görüntüleme: 21
Excel Vers. ve Dili
2003-Türkçe
İlgin ve yardımın için teşekkür ederim.