Yazılan veriye göre alt sayfa açılmak mümkün müdür?

* S/N
* TARİH
* FİRMA ADI ...............
* VERİLEN FİYAT

GİBİ bir tablom var. Lakin Firma adına metin girişi yaptığım zaman Excel kitabı içinde sayfa açmasını istiyorum. Tabi hazır şablon u kullanarak firma sayfası açıp verilen fiyatı işlemesi acaba mümkün müdür.

Bayadır uğraşıyorum ama yapamadım. :kafa:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Mümkündür fakat bununla ilgili bir örnek dosya eklerseniz çözüm tam olacaktır.

ilgilendiğiniz için telşekkür ederim

ekteki dosyayı açtığınız zaman cari sekmesinde karışık firma adları yazılacak , aynı karalama defteri gibi, yanlız girilen firma adına cari kart gibi bir şablon sayfası açıp firmaya gönderilen mamül kodu ve adetini hesaplamasına yardımcı olacak bir şeyler yapmaya çalışıyorum. 1 Haftadır uğraşıyorum

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

:dua: özür dilerim yanlışlıkla yeni başlık sekmesine tıklamışım :kafa:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
CARİ sayfasındaki D sütununa frima adını yazdığınızda, yazılan firma isminde yeni bir sayfa açılır ve veriler bu sayfaya kaydedilir. Eğer yazılan firma isminde bir sayfa varsa, bu sayfa seçilir ve veriler bu sayfaya ilave edilir. CARİ sayfasındaki D sütununa firma ismi girerek çalışmasını inceleyin.

teşekkür ederim

çok teşekkür ederim kardeşim sağ olasın.

Yanlız ricam nasıl yaptığınıda anlatırsan benim için çok iyi olurdu. Bu işlemin yapılış mantığını halen bilmiyorum.

Sana zahmet olmazsa açıklama yaparsan çok makbul geçecek. ve tekrar teşekkür ettim. :hiho:

Son bir sorumda formuller öteki sayfaya geçmiyor :kafa:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu işlem tabiiki bir makro ile yapılmıştır. Yazılan kodu görmek için alt+F11 ile VB editörünü açın. Sol üst tarafta bulunan Thisworkbook yazan kelimeyi çift tıklarsanız kodun yazılı olduğu sayfaya ulaşırsınız. Eğer VBA hakkında hiç bilginiz yoksa başlangıç için EXCEL DERSANESİ başlığını incelemenizi öneririm.

kod sadece değerleri aktaracak şekilde yazılmıştır. İsterseniz kod içinde copy-paste ile formüllerde aktarılabilir.