yeni bir access kullanıcısının karşısına çıkan sorunlardan biri

Excel Vers. ve Dili
access
iyi günler arkadaşlar benim öğrenmek istediğim aşağıda göderdiğim access tablolarında amacım öğrenciler tablosundan ilçe sütünunu ilçeler tablosundan seçerken sadece ilçe adı açıkıyor oysa benim istediğim ilçe adı ve servis şöförü ismininde çıkması benim yaptığım tabloda her ikisininde ismi gözükmesine rağmen tıkladığımda sadece ilçe ismi çıkıyor bu sorunu nasıl aşabilirim?? Bunu yazı diline dökerek te nasıl yapıldığını açıklarsanız sevinirim teşekkürler..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

tablo tasarım ilgili alana gel alttan arama bölümüne geç orda stun sayısını 3 yada 4 yap stun genişliklerini ise 2cm;2cm;2cm

seninkinde stun sayısı 2 stun genişliği ise 2cm;2cm bu ondan dolayı sadece 2 stun görünüyor

Excel Vers. ve Dili
access
teşekkürler gülsüm ama ben onu demek istenedim benim sorunum öğrenciler tablosunda ilçe sütünuna ilçeler tablosundan ilçe seçtiğimde aynında şöför ismininde yazmasını istiyorum oysa seçerken şöför ismi yazarken seçtikten sonra sütünun içinde sadece ilçe ismi yazıyor.öğrenciler tablosunda ilçe sütununda ilçeyi seçtiğimde yanında şöför ismininde yazmasını nasıl sağlayabilirm?(şöför ismi yazıyor ama seçtikten sonra sadece ilçe adı yazıyor aynı sütun içinde) yardımcı olabilirsen ve yardımcı olabileceklere teşekkür ederim..

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın silyan_bjk,

Bu işi tablo üstünden yapamazsınız. Zaten Access de de tablolar bu iş için kullanılmazlar. Ancak tabloyla ilişkili bir form üzerinden ve kodla yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
access
teşekürler modeli bunu form üzerinden hangi kodla nasıl yapabilirim? gösterebilirsen sevinirim..