Yenİ Ekders Uygulamasi FormÜlasyonu

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
öğretmen arkadaşlarca malumdur yeni ücret genelgesi.bunu formüle etmeye çalışıyorum. işin çinden çıkamadım .açıklama dosyada.

kendim hazırlamaya çalıştım. İşallah işinize yarar veya fikir verir. saygılar.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
kendim hazırlamaya çalıştım. İşallah işinize yarar veya fikir verir. saygılar.
Öncelikle ilginize teşekkürler.Ancak olmadı .bende şu ana kadar beceremedim .sanırım formülasyon olmuyor.öncelikle sizin yaptığınız çalışmada olmayan şu f8 j8 aralığına ücret karşılığı girdiği 12 saati girdiğimde (ki şu şeklde 3-2-3-2-3 ) öğretmene 1 saat veriyor.tam girdiğini varsayarak yani 6-6-6-6-6 olarak girdiğimde 15 saat ücret yapıyor ancak çarşamba perşembe ve cumaya 3-6-9 olarak veriyor oysa günlere eşit dağıtması lazım.Yani 5 gün öğretmen geldiğine göre beş güne dağıtması gerekiyor(eşit olmazsa 3-2-3-2-3 şeklinde olması gerekiyor).Diyelim pazartesi gelmedi öğretmen o gün 6 saat dersi olacağından o haftayı 24 saat üzerinden hesaplayıp 4 güne dağıtması lazım.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Öncelikle ilginize teşekkürler.Ancak olmadı .bende şu ana kadar beceremedim .sanırım formülasyon olmuyor.öncelikle sizin yaptığınız çalışmada olmayan şu f8 j8 aralığına ücret karşılığı girdiği 12 saati girdiğimde (ki şu şeklde 3-2-3-2-3 ) öğretmene 1 saat veriyor.tam girdiğini varsayarak yani 6-6-6-6-6 olarak girdiğimde 15 saat ücret yapıyor ancak çarşamba perşembe ve cumaya 3-6-9 olarak veriyor oysa günlere eşit dağıtması lazım.Yani 5 gün öğretmen geldiğine göre beş güne dağıtması gerekiyor(eşit olmazsa 3-2-3-2-3 şeklinde olması gerekiyor).Diyelim pazartesi gelmedi öğretmen o gün 6 saat dersi olacağından o haftayı 24 saat üzerinden hesaplayıp 4 güne dağıtması lazım.
Bu açıklamalar doğrultusunda ekteki tablo ile EĞER ile sanırım birşeyler yapılabilir

Efendim cumaya 1 saat vermesinin nedeni 12 saat için 1 saat des dışı hazırık vermesidir. bizdeki işler şöyle yapılıyor. öğretmenin maaş karşılığı üçret karşılığı diye belirli (sabit) dersleri yok. bu sebeple haftanın ilk 15 saati maaş karşılığıdır.(sınıfta 18) sonradan girilen dersler ise ekders tir. pazartesi öğretmenin dersi de olmaya bilir gelmemeş de olabilir. bu durumda felmediği saatler ekdersten kesilecektir. cumaya ben 10+1 leri ekledim o sebepten yüksek çıkıyor. Müdürümün söylediğine göre haftalak toplam cumaya yazılacakmış. dosyayı yeniden ekledim. bu açıklamalar doğrultusunda incelerseniz sevinirim.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Sayın herguder teşekkürler.19 sayılı genelge ile ilgli olarak sanırım okul sayısı kadar yorum var.Neyse okul müdürü çin değişken tanımlanmamış .müdür md yrd 6 saat maaş 20 ve 18 saat ekders alıyor.Ayrıca ay değişince koşullu biçmlendirme bozuluyor.

Son düzenleme:
düzeltmeye çalıştım.Kusura bakmayın bu işlerde acemiyiz.