Yenİyİmmm Tablo ??*

Excel Vers. ve Dili
excel bir harikaaa yaa
Tabloda İl Kisminda DeĞİŞİklİk Yaptim.İllere SeÇenek Halİnde Sundum Ama Form Kisminda SeÇenekler GÖrÜnmÜyor.acaba Neden Kaynaklanabİlİr. FORMUN ALTINA EXCEL SAYFASI GİBİ SAYFA EKLENEBİLİRMİ.ÇÜNKÜ GİRİLEN KİŞİLERİN BİLGİLERİNİ GÖRMEK İSTİYORUM

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel bir harikaaa yaa
kısa bir soruydu

cevabını bilen yardımcı olacak kimse yokmu????

Excel Vers. ve Dili
2010
tabloda ki ayarlarınızdan doğmaktadır büyük olasılıkla oto form oluşturmada tabloda enson yaptığınız değişiklik gündeme gelir
örneğin 1 alanı ele alalım tablo üzerinde
buda İller olsun
tabloda iller alanının özelliğine AçılanKutu seçimi ile İllerin bulunduğu tabloda ise 3 alan olsun buda
1 ID 2 Plaka 3 İl
sizin tablodaki İller Özelliklerinin Arama "Açılan Kutu" özelliğindeki kayıtkaynağı tablodan yada sorgudan seçeneğine tablodan seçin tablo olarak ta bu 3 alanı olan İller tablosunu alın bunun 3 alanını seçin sorgu fakat alanı 3,2,1 şeklinde ve "sebebi il başta olsun aksi taktirde siz her kayıt eklediğinizde görüntü olarak ili verecektir fakat daha sonra farkına varacak olursanız bunu 1 , 2, 3 diye ID ilk satır olduğundan numara atacaktır.
ilişkilisütun 1
sutünsayısı 3 veriniz
alanboyutu 5cm;1cm;0cm " bu şu anlama geliyor 1.alan 5cm genişlik "İl" 2.alan 1cm genişlik "Plaka" 3.alan ID 0cm görünmeyecek
bu şekilde ayarladığınızda form oluşturduğunuzda açılan kutuda listeyi göreceksiniz.
neyse bu şekilde olmaz bir örnek atın düzeltelim ve açıklayalım

Excel Vers. ve Dili
excel bir harikaaa yaa
teşekkür ederim

aslında benim yapmak istediğim cari bir tablo oluşturabilmek.ayrıca göndereceğim örneğin boyutu sanırım büyük olduğundan gönderilemiyor.yinede çok sağolun..