Yılların aylarına göre ara

Excel Vers. ve Dili
Excel2003-Türkçe
Merhaba
formdaki arkadaşların değerli katkılayırla belirli bir aşamaya gelmiş olan ekteki projeye ki, birçok kişinin işine yarayacağını dişünüyorum, yılların aylarına göre arama yaptırmam gerekiyor. Bir de incelendiğinde görülecek ki bazı uzun kodlar var bunları kısaltmak mümkünmüdür.İlgilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Excel2003-Türkçe
Açıklamalar sayfa4 dedir unutmuşum özür.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
yılların aylarına göre arama yaptırmam gerekiyor.
1-Burada sorduğunuz soru ile dosyanızda sorduğunuz soru aynı şeyler değil.
2- Bu kadar sütunla ve 5000 satır planlıyorsanız zaten excel'den access'e geçmenin zamanı gelmiş demektir, çünkü istediğiniz hıza ulaşamayacağınız çok yer çıkar kullanırken.
3- Ã?bür taraftan iyi kötü finanscı olduğumdan biliyorum hiç bir şirketin kredi kalemi bu sayılara ulaşmaz, sanırım hiç boşalmadan geçmiş bilgileride saklamak istiyorsunuz ama tavsiye etmem, belli bir süre sonra aynı dosyadada olsa bir arşiv sheetine aktarın onları.
4- Kodların UserForm_Initialize()'da hata verdiğinden deneme imkanım olmadı ama forumun ARA fonksiyonu ile sorgulama diye arama yaparsanız , yada örnekler bölümünde kredi taahhüt takip diye bir örnek vardı benim ona bakarsanız faydası olur,
5- bahsettiğiniz kodları dosyadaki, yazmak iki sayfa, kimseye yazmadınız diye sitem etmeyin:)

Excel Vers. ve Dili
Excel2003-Türkçe
Sorumu yada sorunu tam olarak anlatamamış olabilrim ama meseleyi anladığınızı görüyorum. ilginçtir bu akşam ilk defa access'i alıcı gözüyle ilncelemeye başladım. sıraladığınız ömerilerinize katılıyor olmakla birlikte proje belli ölçülerde bana cevap veriyor. son istediğim kısmı da uyarlayabilseydik iyi olurdu. sağlık olsun. formda görmüş olduğunuz gibi normal tarihler arasında (01.05.2005 formatında) arama yaptırılabiliyor. Yine de ilginiz ve önerileriniz için teşekkür ederim. Nedendir bilmiyorum ama formun açılabilmesi için formın page1(arama1) sayfasının seçili olması gerekiyor. İyi geceler