YTL LÜTFEN ACİL

YTL LÜTFEN ACÝL

YTL le ilgili çok ciddi bir sorunum var cevaplarsanız çok sevineceğim

Sipariş Ayrıntıları, Ürünler ve Satış adlı 3 tablom ve aynı adlarla formum var. Ürünler tablosundaki fiyatları YTL ile değiştirdim.

Satış tablosundaki birim fiyatlar ürünler tablosundan alınıyor ve yeni sipariş kaydı eklemek isterken daha önceden kayıtlanmış olan tüm siparişler YTL cinsinden görünüyor.
Ben daha önceki sipariş formlarının TL olarak kalmasını ve bundan sonra işlenecek siparişlerin YTL olmasını istiyorum.
İlginç olan ürünler tablosundaki TL ye ait rakamların, ürün fiyatları değiştiği halde, önceki siparişlerde aynen korunması, ancak para birimi olarak YTL nin eklenmesi.

Cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum...İyi çalışmalar

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sanırım bir örnek eklerseniz sorunuz daha iyi anlaşılacaktır. Ben sorunuzu açıkçası kafamda canlandıramadım.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba, :hey:

Sanıyorum Microsoftun YTL desteğini kullanıyorsunuz.

Aşağıdaki linki icelediniz mi?

http://www.microsoft.com/turkiye/ytl/office.asp

Aslında ben bu tür büyük değişikliklerde dosyamı yeniden yaratmayı daha güvenli buluyorum. Hazır yeni yılada girmişken, temizlik oluyor.... :)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
YTL

Merhaba yine ben :hey:

Excelde Sayın Raiderin yazdığı YTL version 2 modülü, accessde de sorunsuz çalıştı.Belki işinize yarar.

Teşekkürler Raider.

Ekli Dosya:

rakammetin.zip

teşekkür ederim jale. access de YTL uyumuyla bir sorunum yok. Ancak para birimi olarak YTL girdiğimde önceki kayıtlarımın tümü YTL haline geliyor. Benim istediğim ocak 2005 den itibaren kayıtların YTL olması, öncekilerin ise TL olarak kalması

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
sayın Jale;
Bu örnekteki modülde alan boş ise hata veriyor bunu nasıl düzeltebilirz...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba :hey:

Bu soruya cevap yazmayı unutmuşum. :)

xytl nin kaynak denetimine aşağıdaki kodu yazın.

Kod:
=Nz([xfiyat];0)/1000000

dediğin gibi olayı para birimi girdi isen hep para birimi görünür ama sen yeni girdiğin kayıtların güncelleme olayına A.value=A.value&"ytl" yazarsan yeni girdiklerinin sonuna ytl yazar eskiler tl kalır eklenti kullanmadan herhangi bir biçim seçmeden bunu kullan ben bir yerede kullandım senin sorunun benzeri bendede vardı

ytl sorunu

tabloda biçime para birimi yerine
#.##0,00" TL";-#.##0,00" TL"
yazarsan ve ytl için parabirmi ve değeri vereceğin bölümede tablodeğeri/1000000 yazarsan tl olarak verilen fiatı ytl olarak kullanabilirsin