Yüzde hesabı

merhaba
ekteki tabloda verilen uygulamanın formulunu nasıl yaparız.yardımcı olduğunuz şimdiden teşekkurler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Forum kurallarına uymayan başlıklara ben taşımıştım mesajınızı ama forumumuza henüz yeni katıldığınızı sonradan farkettim ve bu seferlik başlığınızı düzelterek sorunuzu eski yerine taşıdım.
Kolay gelsin.

Forum kurallarına uymayan başlıklara ben taşımıştım mesajınızı ama forumumuza henüz yeni katıldığınızı sonradan farkettim ve bu seferlik başlığınızı düzelterek sorunuzu eski yerine taşıdım.
Kolay gelsin.
:mrgreen: Peki arkadaş nasıl bulacak başlığını?

ne yapmak istediginizi tam olarak anlamis degilim, listenizde 6 kisi var ve ev kirasi %10 demissiniz; eger ev kiralarinin toplaminin %10'unu hesaplamak istiyosaniz E14 hucresine =SUM(D3:D8)*10% yazin... eger baska bisey istiyorsaniz lutfen daha detayli bilgi verin

kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
ALPEN' Alıntı:
Peki arkadaş nasıl bulacak başlığını?
Profilinde herzaman cevaplardan haberdar et seçili, isim değiştiğindede mail gider heralde teknikmen. ?
Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam zaten bu bölümdeydi sorusu, ayrıca henüz 3 mesajı var onlarda son 2 günde, isterse bulabilir.
Ayrıca teknikmen sizsiniz ben napıyim. :)

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın muratec, istediğiniz formül ekte

Profilinde herzaman cevaplardan haberdar et seçili, isim değiştiğindede mail gider heralde teknikmen. ?
Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam zaten bu bölümdeydi sorusu, ayrıca henüz 3 mesajı var onlarda son 2 günde, isterse bulabilir.
Ayrıca teknikmen sizsiniz ben napıyim.
Bugün formdasın... eskisi gibi.