yüzde problemi

Excel Vers. ve Dili
2003tr
Merhaba sayın hocalarım;
access konusunda çok yeniyim. Güzel olduğunu düşündüğüm bir çalışma yaptım. Fakat Bir kaç ufak defek problemim var paylaşmak isterim. Yardım edeceğinizi umarak:
1- Sayın hocalarım formda alt tablo ekledim değerler giriyo ve bunları hesaplıyorum. Hesapladığım değeri alt formda bi textbox da toplam alabiliyorum. Gelelim soruya bu değeri normal formda bi textboxın denetim kaynağına çekebiliyorum fakat ana tabloya nası çekeceğimi bulamadım. (aradeger olarak ana tablomda olmayan bi textbox atıp denetim kaynağına içteki textboxı aldım ve değer şimdi ana formda fakat ben bu değeri ana tabloma yazamadım aradeger textboxımın change / afterupdate gibi event larına toplam=aradeger yapmayıda denedim
2- Bu basit bi soru iskonto textboxımın biçimi yüzde ama 1 yazınca 0,00% oluyo ancak 100 yazınca 100% yazıyo 100ün altındaki tüm değerlerde 0,00% oluyo nedendir. iskonto sütununu tablodan silip tekrar oluşturmayı bile denedim

şimdilik bu kadar yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
ah keşke dosyanızı ekleseydiniz size daha verimli bir şekilde yardımcı olurduk işlem yaparken 0 olan degerleri göstermesi için işlem önüne Nz([metin adı]) şeklinde yazın bir de mutlaka sorunuzu sorarken programınızı ekleyin kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
2003tr
Teşekkürler

Sayın hocam;
dosyam 1mb den büyük olduğundan eklemiyo sanırım.
Konu ile ilgilenmiş olmanız bile beni mutlu etti çok teşekkür ediyorum.
bilgi olması için yazmak istediM; yüzde problemini çözmek için sayı seçtiğimizde tamsayı ondalık uzun tamsayı değilde çift seçmek gerekiyormuş zor da olsa buldum.
birinci problem ile ilgili olarakta herşey doğru fakat son aşamada bir işlem yapması gerekiyomuş yani bi hareket görmesi gerekiyomuş afterupdate event ının; bende bir button koydum ve kaydet komutu verdim. butona basınca bir hareket algıladığından dolayı sistem çalışıyor ve değerleri alabiliyorum.
amacım olan rapor çıkarma kısmına geldim. hazırladığım rapor şablonunu ki bu çok zor zormuş word dökümanına direkt veri atamadım 5 sayfa word formatımı rapora satır satır label olarak ekledim işkence gibiydi boşlukları veritabanından çekiyor ve teklif hazırlıyorum. şimdi yeni bir problemim var.
rapora her bastığımda tüm raporları yazdırıyor benim amacım üzerinde oldğum teklifi yazdırmak.
ilginize teşekkür ederim