Zamana göre Mesaj

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Merhaba,
Bir konuda yardıma ihtiyacım var acil
bir formda kayıtlar için tarih ve saatler yazıyor yazan tarih ve saatin şimdiki tarih ve saate eşit olduğunda mesaj alanındaki verinin mesaj olarak ekrana çıkmasını istiyorum. yaptım ama sadece ilk kayıtta kontrol ediyor bütün kayıtlarda kontrol etmesini nasıl sağlayabilirim.
Bilen varsa yardımcı olsun lütfen.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın mu_tek

Siz bu düzeneği ne amaç için kullanacaksınız? Cevabınıza göre önerilerim değişecektir.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Ben belli saat ve tarihlerde görevler tanımlıyacağım veritabanında çalışan kişinin ekranına bu mesajların tarih ve saat geldiğinde ekranına çıkması.

yardımcı olursan sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Mevcut formunuzu tek form haline getirin..

Veri kaynağı için de bir sorgu hazırlayıp ölçütünü şimdiki zamandan sonrasındaki kayıtları listeyeceğiniz şekilde hazırlayın.

Formun Olay yordamındaki kodunuza formu yineleyecek kod olan
Kod:
Me.Requery
yazın.

Formül ilk uyarı sonrasında da bir sonraki zaman için çalışmaya devam edecektir..

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sayın Taruz benim amacım kayıtları görmek değil zamanı gelen kayıtları msgbox komutu ile ekrana tek tek mesaj çıkmasını istiyorum. eklediğim örnekte bu mesajı alıyorum ama sadece ilk kayıttaki saat ve tarihi kontrol ediyor diğerlerinide kontrol edip msgboxla ekrana mesajını çıkartması.
İlgine teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Anlaşamadık sanırım ;)

Zamanı geçmiş ise değiştirmek için tabloyu kullanın..

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sayın Taruz

Güzel Bir düşünce ile sorunu çözmüşsün ama tek sorun aynı tarih ve saatte 2 ve daha fazla kayıt varsa yine ilkinin mesajını çıkarıyor diğerlerinin mesajı çıkmadan kayboluyor. bunada bir çözümün olursa harika olacak

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

O zaman, mesaj kutusunun yerine mesajların gruplandırılmış olarak görüntülendiği yeni bir form yapıp, zaman dolduğunda da o formun açılmasını sağlayın..

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Vakit ayırdığın için teşekkürler