100 sayfanın ayrı ayrı şifrelenmesi.

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
öğretmenler için not giriş proğramı hazırlıyorum. ana sayfadan köprü vasıtası ile 100 tane not giriş sayfalarına köprü kurdum.
istediğim şu. ana sayfadan bir öğretmen kendine ait dersin not giriş sayfasına köprü vasıtası ile gittiğinde sayfa açılsın o sayfada herhangibir yere tıkladığında msgbox da ÞİFRE GİR mesajı görüntülensin şifre girildiğinde hücreler aktif hale gelsin. ve sayfada bulunacak olan buton vasıtası ile tekrar şifrelenebilsin.
bunun gibi 100 tane sayfa için her öğretmenin kendi vereceği şifre ile şifrelenip çözülebilsin.

inşallah tam açıklayabilmişimdir

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Ekteki gibi bir örnek işiniz görürmü

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
fructose arkadaşım örneğin çok güzel olmuş eline sağlık bunu 100 tane sayfa için uygulayabilirim. ancak buradaki en önemli konu o sayfanın şifresinin o sayfayı kullanan kişinin değiştirebilmesi gerekir. şifrelenmiş sayfaya "şifre değiştir" butonu koyup şifre değiştirilebilsin. bunu yapabilirsek amacım gerçekleşmiş olacak.

Excel Vers. ve Dili
excel2003
Sayın fructose birden fazla sayfa için bir örnek verirmisiniz,ben uygulamaya çalıştım yapamadım.(farklı şifreler olacak)

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Teşekkür ederim sayın fructose,

Benim gibi makrodan anlamayan kişileri düşünerek açıklamalı yazdığınız için

İyi Akşamlar

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Rica ederim Necdet_Yesertener,

Sn otufan03, Alt+F11 ile VBA açıp diyelim ki Sayfa3de koymak istediniz kodu aşağıdaki gibi değiştirip VBAdaki Sayfa3 ün içine kopyalayacaksınız. Onun şifreside 789 olsun..

Private Sub Worksheet_Activate()

Application.EnableCancelKey = xlErrorHandler
Application.DisplayAlerts = False
Dim sifre As String
sifre = InputBox("Lütfen Þifreyi Giriniz,")
If sifre <> "789" Then
MsgBox "Þifre geçerli değil"
Worksheets("Sayfa1").Select
Exit Sub

Else
MsgBox ("Þifreyi Doğru Girdiniz")
ActiveWindow.DisplayWorkbookTabs = True
Worksheets("Sayfa3").Select
Application.DisplayAlerts = True
End If
End Sub

her sayfa için devam edecek

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
sayın fructosa son cevaplar benim derdime derman olmadı. bütün sayfalara kopyaladım.belirlemiş olduğumuz şifreyle sayfaya gittik şifre istedi yazdık kabul etti buraya kadar da sorun yok o sayfaya bir comman buton koyup ismi "ÞİFRE DEÐİÞTİR" şifre değişikliği yapıldıktan sonra. osayfadan çıkıp tekrar o sayfaya geldiğimizde şifre istediğinde en son yazdığımız şifre geçerli olacak.
bu sorunum çözülürse çok iyi olacak.
şimdiden teşekkür ederim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. fructose nun kodları ve istediğiniz şifre değiştirme işlemi ile birlikte kullanılmış halini ekteki dosyada bulabilirsiniz.
Þifreler;

Sayfa1 = sayfa1
Sayfa2 = sayfa2
Sayfa3 = sayfa3

Edit: Ek olarak sayfaların içeriklerinin görünmemesi için özellik eklenmiştir. Ekteki dosya güncellenmiştir.

Excel Vers. ve Dili
excel2003
Sn.fructose öncelikle birden fazla sayfaya şifreli geçiş için daha önce Sayfa1 e yazdığım kodları diğer sayfalara da uygulamak istedim,bu sefer sizin yazdığınız kodu VB sayfasında bir türlü bulup değiştiremedim,bu kodlara hangi yolla ulaşacağız.
İkincisi Sayfa1 den Sayfa2 ye geçişti sayfa sekmesini tıkladığımızda sayfa2 görünüyor şifre gir mesajı onun üzerinde geliyor,eğer mümkünse şifreyi girip onaylamadıkça sayfa2 görünmesin,onaylandıktan sonra açılsın.

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
sayın COST CONTROL gönderdiğiniz ek. çok güzel olmuş. fakat vba kodlarını ve sayfa kodlarını kendi yaptığım excel çalışmasına aktardığımda hatalarla karşılaşıyorum. aktarma yöntemlerini adım adım yazarsanız çözüme kavuşacak.
birde şifre sayfaya gidildiğinde şifreyi yazacağımız form çıktığında sayfa görünsün ama hücrelerde değişiklik yapılamasın.
ilgilenirseniz çok memnun olacağım.

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
COST_CONTROL
sayın COST CONTROL gönderdiğiniz ek. çok güzel olmuş. fakat vba kodlarını ve sayfa kodlarını kendi yaptığım excel çalışmasına aktardığımda hatalarla karşılaşıyorum. aktarma yöntemlerini adım adım yazarsanız çözüme kavuşacak.
birde şifre sayfaya gidildiğinde şifreyi yazacağımız form çıktığında sayfa görünsün ama hücrelerde değişiklik yapılamasın.
ilgilenirseniz çok memnun olacağım

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Selamlar,

Aşağıdaki kodları sayfa sekmelerinin üzerinde sağ klik yapıp kod görüntüle dedikten sonra gelen ekran yapıştır diyorsunuz. Kodda kırmızı renk ile belirginleştirdiğim kısmı kopyaladığınız sayfa adıyla değiştiriyorsunuz. Ayrıca şifre girişi ile aktif hale getirdiğiniz sayfada işlem yapılmasın demişsiniz bunun için araçlar menüsünden > koruma > sayfayı koru dedikten sonra vereceğiniz bir şifre ile hücrelerde değişiklik yapılmasını engelleyebilirsiniz. Eğer halledemezseniz dosyanızı buraya ekleyin üzerinde çalışalım.

Private Sub Worksheet_Activate()
Application.ScreenUpdating = False
Application.EnableCancelKey = xlErrorHandler
Application.DisplayAlerts = False
Dim ÞİFRE As String
If Range("IV65536").Value = Empty Then
Cells.Select
Selection.EntireColumn.Hidden = False
ActiveWindow.DisplayHeadings = True
Range("A1").Select
GoTo SON
Else
Cells.Select
Selection.EntireColumn.Hidden = True
ActiveWindow.DisplayHeadings = False
Range("A1").Select
End If

ÞİFRE = InputBox("Lütfen Þifrenizi Giriniz...")
If ÞİFRE <> Range("IV65536") Then
MsgBox "Girdiğiniz şifre hatalıdır !!!", vbCritical
Worksheets("ANA_MENÜ").Select
Exit Sub
Else
MsgBox ("Girişiniz onaylanmıştır..."), vbInformation
ActiveWindow.DisplayWorkbookTabs = True
Worksheets("Sayfa1").Select
Application.DisplayAlerts = True
Cells.Select
Selection.EntireColumn.Hidden = False
ActiveWindow.DisplayHeadings = True
Range("A1").Select
End If
SON:
Application.ScreenUpdating = True
End Sub

Sub Þifre_Değiştir()
UserForm1.Show
End Sub

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İşler nedeni ile uğrayıp cevap veremedim ama Sn COST_CONTROL, halletmiş, ellerine sağlık.Sn ahmetozbey,Bu da olsun şu da olmasında ziyade çalışmanıza son şekli verip ne istediğinizi belirtirseniz çözümü daha kolay buluruz.

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
arkadaşlar kusura bakmayın ama çalışmama son şekli verecek işlemdi bu. ben mi hata yapıyorum anlamadım gitti cost control arkadşın ekteki örneği çok güzel çalışıyor. örnekteki tüm kodları kendi çalışmama aktarmama rağmen ve kendi çalışmama göre gerekli değişikliği yapmama rağmen bi türlü çalıştıramadım. Range sınıfı hidden gibi birşeylerle karşılaşıyorum. userform1 le alakalı sorunlar olabileceğini düşünüyorum. kendi çalışmama bunu nasıl monte edeceğimin bir başka yöntemi varsa onu yapayım.bu işim hallolursa başka sorunum kalmayacak. tekrar kusuruma bakmayın.

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Sn ahmetozbey, COST_CONTROL, şifreleri IV65536 hücresinden aldırıyor.Yani o sayfanın kullanıcısının şifresi o hücrede sizin örneğide buna göre kontrol edermisiniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Sn. ahmetozbey,

Çalışmanızı buraya ekleyebilirseniz üzerinde bu kodları uygulayabiliriz. Ã?rnek olarak gönderdiğim dosyanın gayet güzel çalıştığını belirtmişsiniz fakat siz uygularken birşeyleri eksik yapıyorsunuzki hata mesajı alıyorsunuz.

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
çalışmam 6mb a yakın olduğu için göndermek biraz zor.
bir yerde hata mesajı alıyorum. şifre değiştirme formunda(textbox2) yeni şifreyi yazıp kaydet(commandbutton1) tıkladığımda Compile error hatası çıkıyor ve commandbuuton1 e yönlendiriyor. yani şifre değiştirme işlemi yapmıyor. (şifrenin bulunduğu hücre kilitli değil)
hata sadece burada.

Excel Vers. ve Dili
Office2003Trk
arkadaşlar çalışmalarım sonucu sorunu çözmüş bulunmaktayım.
katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
İŞ : Microsoft Office Excel 2003
EV : Microsoft Office Excel 2003
COST_CONTROL kardeş şifreleme çok güzel olmuş, açıklamalarında anlaşılır teşekkür ederim. Benim bir sorum olacak; bu şifreleme ile ortak kullanılan bir çalışmada herkese kendisini ilgilendiren şifreyi çok rahatlıkla verebiliriz. Peki Admin olarak her sayfaya tek bir şifre ile giriş mümkünmü?