Access alternatifleri ve .NET

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
2003 TR
illa ki c# diyorsanız (ki bende vb.net yerine c# derim) kitap olarak sefer alganın kitabını tavsiye ederim.

eğer alacaksanız da www.kitapyum.com dan almanızı tavsiye ederim. çünkü kitabın basımevi olan pusula yayınevinin resmi internet sitesi ve %35 indirimli satıyor. internet sitelerinde rastladığım tüm yerlerden daha ucuz.

ben hala filemaker derim ama yinede siz bilirsiniz c# olarakta yardımcı olmaya çalışırım. muhabbetle.

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
valla elpeki99 kardeş, bize de yardım edecek değerli arkadaşlar lazım. çok memnun oluruz camia olarak. arada bir filemaker ı da kurcalarız. ne de olsa soru soracak bir arkdaşımız olacak yakınımızda.

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
ben c# için hazırlıklarımı yapmıştım ama php ye yönlendiğimden devam etmedim. bende c# konusunda fazla bilgi sahibi değilim ama öğrenmek ve yardımcı olmak isterim.

c# ile ilgili daha önce verilen www.kariyervideo.com adresini bende tavsiye ederim.

ayrıca http://www.webhocam.net/goruntulu_dersler.asp adresi var (geriçi burası kariyervideo.com daki adem aktepenin sitesi ama videolar aynımı bilmiyorum çünkü izlemedim).

son olarak herkesin bildiği ama hatırlatmakta fayda var http://www.programlama.com/sys/c2html/viewCategory.php?DocCategory=5

Excel Vers. ve Dili
2003 TR
isteyen olursa visual studio 2003, 2005, c# ile ilgili videolar ve dökümanların olduğu DVD yi adresinize gönderebilirim forum yönetimi izin verirse.

Ayrıca Bilge Adamın dağıtmış olduğu c# yazılı eğitim 2 e-kitap ta mevcut ama buraya yüklemek zor olur 10 mb birazdan bakayım adresini vereyim. bence herkes kitap alamaz gerekte yok ilk başta e-kitaptan herkes ortak çalışmış olur böylelikle. kitap işi daha sonra da konuşulabilir.

e-kitap 1 : Bilge Adam c# 1 5.8 MB
Kod:
[B]Forum yönetimi tarafından silinmiştir. Lütfen Rapid linkleri vermeyiniz. Hüseyin[/B]
e-kitap 2 : Bilge Adam c# 2 6.1 MB
Kod:
[B]Forum yönetimi tarafından silinmiştir. Lütfen Rapid linkleri vermeyiniz. Hüseyin[/B]
e-kitap 3 : Alfa yayınlarının Herbert Schildt 50 MB
Kod:
Kişisel tavsiyem herkes 1 ve 2. kitaplardan takip etsin kolay anlatımlı güzel bir kaynak.

Microsoft Tr sitesinde V.Studio ürünlerinin karşılaştırılmalı tablosu
Kod:
http://www.microsoft.com/turkiye/net/products/compare/default.mspx
Visual C# 2005 Express için adres
Kod:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/express/aa975050.aspx

Moderatör tarafında düzenlendi:
Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
o zaman bu mübarek günde, gazamız mübarek olsun. ve de kandiliniz mübarek olsun.

(ben yazarken sen de yazmışsın. ama alpeki99 kardeş, verdiğin link express linki değilse, foruma ters düşen bir hareket olur.express değilse ve de silebiliyorsan mesajını sil derim.)

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
duyarlılığın ve katkın için teşekkürler alpeki99.

(biyere kaybolma. senile işimiz çok daha:))

realperest

Altın Üye
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-05-2025
realperest kardeş ne zaman açılıyor forumumuz..
bu arada herkes çarşambaya kadar yüklüyormu visual stüdyo yu hangi versiyonu yükleyecez bu arada.. yeni54
bu gün olmaz ama yarın hazır inşallah www.koddeposu.com

burada vb.net ten , c# a kadar her türlü programlama ortamında insanların kod paylaşımı yapacakları bir ortam oluşturmak gibi bir hayalim var.

Yani bir süre sonra HER PROGRAMLAMA DİLİNDEN, en zengin TÜRKÇE kod kaynağını yoktan var edebiliriz. Ama access inde yeri hepimiz için ayrı o yüzden onada orada bir bölüm ayırmadan edemeyeceğim.

Fakat arkadaşlar, bu benim tek başıma yapabileceğim bir şey değil, neticede hepimizin bir işi var ve yoğun çalışıyoruz. O yüzden hepinizden yardım istiyorum. Hem katkı , hemde yönetim açısından herkese açığım.

Yani isterseniz bir bölümün moderatörlüğünü alıp, oradan sorumlu olabilirsiniz.

özellikle vb.net ve c# yeni başlayacağımız için orada tam anlamıyla sıfırdan bilgi olacak, inşallah ileride kodlamaya başlayan arkadaşlara çok faydamız olur.

Hepinizden yardım bekliyorum. domain tamam , bu gece yada yarın formu oluşturacağım.

bu arada bölüm başlıkları olarak aklınıza ne gelirse hepsine açığım. Siz isteyin ben başlık açayım :)

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
arkadaşlar kitap baktımda; sadece c# diye olanı var hiç bir şeye benzemiyor veritabanı desen değil veritabanı yönetimi desen değil, database desen hiç değil , yani hiç birşeye benzemiyor örnekleri bile ms dostan gösteriyor garip bişi sistem düzenleme programı desek yeridir.. burda bi yanlışlık olmasın birde visual c#.net var bizim aradığımız bu olmasın.. çünkü aklı selim olarak gördüğüm bu oldu.. yani programcılığın yapılabildiği visual c# .net görünüyor.. kitablardan bi tanesi herşeyiyle c# ,(berbat olanı),,,,, birde visual c#.net 2005(bizim aradığımız bu sanırım) .... yeni54 sanırım bi yanlışlık yapıyoruz sadece c# değil bizim aradığımız bu ise saçma sapan bişey, resmen sistem komutları düzenleme aracı gibi bişey ne veritabını bağlantıları var ne de veri var ortada.. garip bişi yani... ama gördüğüm visual c#.net 2005 sanırım aradığımız bu..
bi baksan sevinirim.. o yüzden çelişkide kaldım sormadan almıyım dedim.. hangisi?==?====

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
c#.net bizi ilgilendiren bu ;)

Bir alıntı:
"Visual C# .NET C#,C ve C++ temelleri esas alınarak tasarlanmış Visual Studio .Net'in yeni ve güçlü dilidir."

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
yani c# kendi başına öylemi, yani böyle değil visual c#.net
abicim eğer c# kendi başına ise ben bu işte yokum diyecem sanırım.. saçma sapan bişi c# ... bununla dünyada kimse iflah olmaz bence. veya kitap çok dandik ti yaw.. hala şüphedeyim arkadaşlar ya bizim aradığımız visual c#.net olmasın...

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
c#.net bizi ilgilendiren bu ;)

Bir alıntı:
"Visual C# .NET C#,C ve C++ temelleri esas alınarak tasarlanmış Visual Studio .Net'in yeni ve güçlü dilidir."
tamam işte visual c#.net diyorum bende .. bak hepsinin temellerini esas alan bu..

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
;) ama ben de öyle yazdım yukarıda
c#.net
yani
Visual Studio.net içinde yer alan dillerden biri olan

C#.NET

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
yani ben visual c#.net kitabını alıyorum öylemi .. tamammı.. bi sorun yok değil mi...

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
güzel örnekler uygulamalar var.. hoş bişi.. veritabanıyla bağlantıları da gösteriyor..

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
bu arada microsoft bunları neden bedava veriyor..
acces bile ofis prg içinde parayla.. nasıl aloyur bunu bedava veriyor alla alla..

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
2008 henuz beta sürümü yani test ya da deneme diyebiliriz..Ayrıca 2005 ile farklılıklar gösteriyor olabilir. Tabii o zaman da akla şu geliyor biz devamlı bunları mı takip edeceğiz??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...