Access alternatifleri ve .NET

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

realperest

Altın Üye
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-05-2025
ben söylüyorum bak, veritabanı işinden geldiğinizi unutmayııııııııııııııınnnnnn

bir müddet sonra , sanki ingilizce access gibi gelecek diyorum sizeeeeeeeee,

dinleyin siz bu arkadaşınızıııııııııııııııı

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
valla bence de doğru söylüyorsun ama yeni bir dil yeni bir insan demek.. :)))) bir lisan bir insan :)))) düşünsene farklı dili bilen bilgisayarla konuşacaz yeni dil öğrenecez olsun bunu da bilelim :)))
eğer dediğin gibiyse onu da kenarlık olarak kullanırız..

realperest

Altın Üye
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-05-2025
abicim çok yayılmaaaaaa gelin beni dinleyiiiiiiiinnnnnnn, hele o c# bi otursun bakalım yerine daha leylek gibi uçuyor havada. bağlamıyorlar ya seni istediğin zaman öğrenirsin. .net olayını çözmüş oluyorsun nasıl olsa tık diye kaparsın.

ben sizi vazgeçirtmek için daha ne yapayım, aşağıdaki kitaba bak. ama bunda galiba c# ta var :))

Visual_Studio.Net 2000 Sayfa Turkce Kaynak

http://rs39.rapidshare.com/files/14048574/Visual_Studio.Net___2000_Sayfa_Turkce__.rar

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
şimdi vs2005 sp1 i yüklüyorum. bu meret de aslından büyük mübarek. 450 mb.
nasıl sp ise böyle. kökten değiştirdiler herhalde:)

bu akşam ancak kurulumları yapabildim. yarın akşam siftah yaparız inşallah.

cuneyta, evde dvd yokmuş. 2005 i, yazıp yarın sana göndermeyi düşünüyordum.

şimdilik 90 gün kadar idare et bari:)

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
yapma ya.. kanıma giriyon yaw... ne yapsam valla aslında biliyorum vb.net kolay olduğunu daha iyi olduğunu ama ... yarın ola hayrola :)))

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
bu arada sp1 ne ya o update kısmı değil mi...

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
sen niye onu yüklüyorsun ??? veya ben niye onu yüklemiyorum.. nasıl oluyor bu..

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
iyi geceler realperest kardeşim.. bu arada access2003 developer gönderecem sana.. müthiş mutlu olacan emin ol.. access veritabanını setup yapıyorsun.. gönderidğin kullanıcılar bilgisayarlarına yükleyip sadece setupu çift tıklıyor yüklemeyi yapıyorlar.. ayrıca access varmı yokmu bilgisayarlarında seni hiç ilgilendirmiyor..

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
bu forumdaki access kullanıcılarına çok şey anlatmak gerekiyor; gördüğüm kadarıyla kullanıcı düzeyi güvenliği kimse kullanmıyor.. ama çok gerekli..en gerekli olan o bence.. ve onun şifresini hiç ama hiç kimse kıramıyor.. örneğin veritabanı şirfresi veriliyor ama herkes kırabiliyor.. örneğin vba şifresini çözen programlar var.. ama kullanıcı düzeyi güvenliği şifrelerini çözebilen prg yok ve yapamazlar.. yani güvenli.mdw dosyası olmadan kesinlikle kimse (eğer o şekil tanıtıldıysa) açamaz o dasyayı ama hiç kimse.. mesela bu konu hep geçiliyor aslında önemli.. bu şekilde bi güvenlik sadece kullanıcılar girebiliyor onlar görebiliyor.. tablo verilerini şifrelersen (gönderidiğim access örnek uygulaması) onu da okuyamazlar olur biter.. ayrıca kullanıcı düzeyi güvenlik yapıldığında tam veri erişimi seçilmeli... yani hiç bir tasarıma giremiyor tabloların tasarımını bile değiştiremiyor. bunların dışında setup olayını burda kullanan hiç yok sanırım kimsenin haberi yok.. ama o da önemli.. diyelimki başlangıçta programa bir ikon seçlmiş yani her formda görünen ikon ama o ikonu tanımlı bi dosya içine koymazsan yüklediğin bilgisayarda o ikon görünmeyecek.. setup kullanılmadığı için her bilgisayara programcının kendisinin yüklemesi gerekiyor ilgili dosyaları ilgili yerlerine aktarıyor bu da onu yorur haliyle.. neyse dediğim gibi herkesin bildiği yol en iyi yolmuş..
ihtiyaç oldukça kendileri sorar öğrenir demekki..
yeni54 hangi sürümü kullanıyorsun accessin ona göre developerini göndereyim sana.. 2003 olsa iyi olur hazır elimde var..

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
2003 türkçe.

adp ler için de geçerli mi peki?

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
bu arada yeni54,
excele accesten veri aktarma olayını unutmadım.. onunla ilgili bir çalışmam vardı bi türlü bulamadım.. ama mutlaka yedeklerimin arasında vardır bulup gönderecem sana.. txt dosyasına bile kayıt giriyordum ordan çağırdığımda gösteriyordu.. html ye bile kayıt girebiliyordum.. öyle bi çalışmam vardı... örneğin xls oluşturuyordum sonra tabloya bağlı oluyordu, bağlı olan xls tablosunun son sıra numarasını alıp formda o numara+1 yapıp yani yeni numarayla yeni kayıtlar ekleyip anında eski xls yi silip yenisini yeni kayıtlarıyla aynı isimle xls olarak yerine koyuyurda.. o örneği mutlaka bulmalıyım birgün işime yarayacağı aklıma gelmemişti..

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
bu forumdaki access kullanıcılarına çok şey anlatmak gerekiyor; gördüğüm kadarıyla kullanıcı düzeyi güvenliği kimse kullanmıyor.. ama çok gerekli..en gerekli olan o bence.. ve onun şifresini hiç ama hiç kimse kıramıyor.. örneğin veritabanı şirfresi veriliyor ama herkes kırabiliyor.. örneğin vba şifresini çözen programlar var.. ama kullanıcı düzeyi güvenliği şifrelerini çözebilen prg yok ve yapamazlar.. yani güvenli.mdw dosyası olmadan kesinlikle kimse (eğer o şekil tanıtıldıysa) açamaz o dasyayı ama hiç kimse.. mesela bu konu hep geçiliyor aslında önemli.. bu şekilde bi güvenlik sadece kullanıcılar girebiliyor onlar görebiliyor.. tablo verilerini şifrelersen (gönderidiğim access örnek uygulaması) onu da okuyamazlar olur biter.. ayrıca kullanıcı düzeyi güvenlik yapıldığında tam veri erişimi seçilmeli... yani hiç bir tasarıma giremiyor tabloların tasarımını bile değiştiremiyor. bunların dışında setup olayını burda kullanan hiç yok sanırım kimsenin haberi yok.. ama o da önemli.. diyelimki başlangıçta programa bir ikon seçlmiş yani her formda görünen ikon ama o ikonu tanımlı bi dosya içine koymazsan yüklediğin bilgisayarda o ikon görünmeyecek.. setup kullanılmadığı için her bilgisayara programcının kendisinin yüklemesi gerekiyor ilgili dosyaları ilgili yerlerine aktarıyor bu da onu yorur haliyle.. neyse dediğim gibi herkesin bildiği yol en iyi yolmuş..
ihtiyaç oldukça kendileri sorar öğrenir demekki..

ben de bir kaç defa vurgulamaya çalıştım bu konunun önemini.
girişte kullanıcı adı soran form yapmaya harcanan zaman, bu olaya harcansa
daha profesyonel uygulamalar olacak aslında.

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
hayır hayır kesinlikle access.. hatta not defteriyle başlamıştım.. formda kayıt giriyordum öyleki 1- ahmet 2- leyla diye kayıtlıyordum txt dosyasına kayıtlanıyordu, sonra diyelimki 2 çağırdığımda leyla geliyordu.. yani txt dosyasını veritabanı gibi kullanıyordu.. xls de dediğim olayı yapmıştım.. neyse onu tekrar yapayım.. (eğer bulamazsam o örneği).. aslında basit birşey..

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
bu arada % 97 oldu.. yükleme bitecek artık :) visual yüklemesi

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
benim de sp1 yüklemesi bitmek üzere.

güya bu akşam 10 da yatacaktım. :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...