Açılan kutunun içindekilerin eksilmesi

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Modalıyla yaptığın muhabbete bizim forumu karıştırma o halde.. Kastettiğiniz sitenin accessforumları.com olduğunu saklamaya gerek yok dolayısıyla beni de ilgilendirir. Ayrıca şunu bilin sözlerimi dizginleyen sadece yaşınız ve mesleğinizdir.. Bu forumda sizinle tartışmak istemiyorum ama bari mesleğiniz icabı biraz terbiyeli olun..

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2003 TR
Merhabalar;

Ben birşeyler yapmaya çalıştım ama ! Umarım işinizi görür.

Ekli dosyalar

• 10.5 KB Görüntüleme: 13
Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Bu mevzuların excel.web.tr’de geçmesi hoş değil.
Mehmetdemiral hocamın bahsettiği başka sitelere sorma konusu galiba yanlış anlaşıldı. Aynı soru farklı sitelere soruluyor. Kimden cevap alındı ise o siteye sorunun çözüldüğü (belki) yazılıyor.
Bazen sorulan bir soruyu cevaplamak için birkaç saat harcıyoruz. Ama verdiğimiz cevaba diğer siteye de sorup cevap aldığı için geri dönüş olmuyor. Konular boşta duruyor, konuya emek verildiği için de konuyu silemiyoruz.
Bizim aldığımız karar, eğer başka siteye daha önce soruldu ise cevap yazmayacağız ki cevabı ilk sorduğu yerde arasın.
Ayrıca, bahsi geçen sitenin “excel.web.tr’nin misyonunda ilerleyen” bir site olmasında nasıl bir gaf veya çelişki olduğunu anlamış değilim,
Sn modalı sürekli takip ettiğim ve kendisine saygı duyduğum birisidir. Kendisine hiçbir şey diyemem. Sayın Taruz ve Sayın Beab ile yüz yüze olmasa bile görüşmüşlüğümüz var. Ama son zamanlarda (özellikle kod bankası olayı) sizleri tanımakta güçlük çekmeye başladım.
Bahsi geçen site Mehmet hocamın belirttiği gibi “excel.web.tr’nin misyonunda ilerleyen” bir sitedir ve olmaya da devam edecektir. Tek fark yönetici alımlarında biraz daha duyarlı davranıyoruz.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Ben kendimin ya da kızımın bu sitede soru sormasında bir sakınca görmezken bazı arkadaşlar bundan bir gelir elde etmeye çalıştılar. Ben bu konularda çok bilgili olduğumu iddia etmedim. Öyle olsaydım buraya hala sorular sormazdım. Bu soruları excel.web.tr'de veya accesstr.net'de sormak arasında ben bir fark görmüyorum çünkü bazıları gibi -halk deyimiyle- işkilli büzük değilim. Sonuç olarak bu siteye ben değil ama benim diyebileceğim birinin -kızımın- sorduğu ya da birlikte sorduğumuz bir sorunun bu şekilde karşıma getirilmesi oldukça üzücü. Aldığınız tavır benim her iki sitede de, excel.web.tr'de de accesstr.net' de de zor bir duruma düşmeme neden oldu. Samimi davranmamın karşılığı bu olmamalıydı. Ben bu sitede bana saldıran arkadaşlardan bile eski bir üyeyim. En az onlar kadar bu sitede mesajım var. Modalı'nın bana bir serzenişte bulunması, tatlı bir dostluk havası içerisinde çok samimi olarak bana küskün olduğunu söylemesi benim çok önemsediğim bir şey. Araya giren radyo parazitlerini ve frekans sapmalarını çok önemsediğimi söyleyemem. Fakat bu sitenin yönetiminin "Uzman" diye aldığı kişilerin sadece bilgisine değil karakterine de bakmasını isterdim. Başka sitelerin borazancılığının yapılmasına nasıl müsaade ettiklerini de anlamış değilim.

Gelelim benim yazdıklarıma.. Başka sitelerde de aynı soruların sorulması konusu baştan itibaren yanlış anlaşılmıştır. Bir site yönetiminin "bizi tercih edin" demesinden doğal ne olabilir ki? Ben bu konuda alınan bir kararı duyururken kastettiğimi, sayın arkadaşların bana saldırmasına neden olan sitede de kuş uçmuyor ayrıca. Adlarını ederek reklamlarını yaptığımın, onlara pirim yaptırdığımın da farkındayım ayrıca. Benim yazdıklarımda garip olan birşey yok. Tüm bu olanlara rağmen excel.web.tr'yi ayrı tutarak ve sayın modalı'yı bu işin dışında tutarak da hala samimi olduğumu göstermeye çalışıyorum. Lütfen bu site yönetimi artık olanların farkına varsın. Benim 2006 yılı Ocak ayında tanıştığım bu sitenin aynı site olduğuna şahit lazım. Kaliteniz lütfen düşmesin. Bizim bu sitenin konseptinde yürümek istememiz ve onu kendimize örnek olarak almamız her ne kadar bazı arkadaşları rahatsız ediyor olsa da, sizin için bir gurur meselesi olmalıdır. Dikkat edilirse "sizi" sözüyle sitenin asıl sahiplerini kastediyorum. Benim sözlerimi bu site için bir alarm kabul ederek lütfen sitemizin -buraya dikkat edin sitenizin değil- kaprislerden uzak eski yapısına kavuşturulmasını, çerden ve çöpten arındırılmasını rica ediyorum.

Bu konuyla ilgili özel mesaj atamadığım için ulaşamadığım yönetici arkadaşlar bana ulaşırlarsa tartışabiliriz. Ama tartışmak istemiyorlarsa sansür uygulayıp bu mesajı silebilirsiniz.

Bu mesaj şahsi bir mesajdır ve lütfen yazılanları bir siteye mal etmeyiniz. Bunlar benim şahsi düşüncelerimdir. Ben yine de tüm www.excel.web.tr üyelerine ve dostlarına herşeye rağmen -siz öyle kabul etmeseniz de - kardeş siteniz www.accesstr.net'in selamlarını iletirim.

Mehmet DEMİRAL

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Değerli arkadaşlar

Amacı karşılıksız yardımlaşma olan tüm forumların değerli yöneticilerinin böyle bir tartışmaya girmesi beni hem şaşırttı hemde üzdü. Aranızdaki sorunun ne olduğunu bilmediğim için konuya müdahil olmak istemiyorum. Bu sebeple sadece sizleri sükunete davet ediyorum. Lütfen bu tür konularla, hepimizin ortak amacı olan karşılıksız yardımlaşma hedefimize zarar vermeyelim.

Sn Mehmet bey

Sizin cümlelerinizdeki bazı ifadelere cevap vermem gerekiyor. Öncelikle bir yanlış anlamayı düzeltelim. Üyeleriminiz ip nolarını uzman grubundaki arkadaşlarımız görememektedir. Birden fazla isimle kayıt olan üyelerimiz hakkındaki uyarıyı, sistem otomatik olarak kendi vermektedir.

Fakat bu sitenin yönetiminin "Uzman" diye aldığı kişilerin sadece bilgisine değil karakterine de bakmasını isterdim. Başka sitelerin borazancılığının yapılmasına nasıl müsaade ettiklerini de anlamış değilim.
Yukarıdaki cümlenizde bana göre haddini aşan bir cümledir. Müsade ederseniz uzman grubuna seçilecek arkadaşlarımızı biz seçelim. Bu seçimdeki kriterleride biz belirleyelim. Sonra bu borazan kelimeside hiç yakışık almamış. Ayrıca bu kelimeyle ne ifade ettiğinizide anlayamadım.

Sn Modalı'nın sitenizden yaptığı alıntıdaki davranış şeklinizde açıkçası beni şaşırttı. Excel.web.tr'nin misyonunda ilerlediğinizi ifade eden sizler için çelişkili bir davranış şekli olmuş. Bakın biz, sizin forumunuzda dahil olmak üzere -kendileri talep ettiği müddetçe- tüm ücretsiz yardımlaşma forumlarının tanıtımlarını ilgili başlığımızda yaptık. Bundan hiç bir zaman gocunmadığımız gibi samimi desteğimizide verdik. Bizim misyonumuzda, herkes istediği forumda istediği soruyu yöneltebilir. Böyle bir tercih hiç bir zaman bizi ilgilendiren bir konu olmaz.

Sonuç olarak, bu tip başlıklarla birbirimizi kıracağımıza dostuğu ön plana çıkartalım. Bu konunun bu şekliyle daha fazla uzatılmamasını tüm arkadaşlardan rica ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Levent Bey

Kısaca yanıt vereceğim size.. Sizin bu siteye alacağınız uzmanlar elbette beni ilgilendirmez. Ama ben 3 yıldır üyenizim. Haaa. Para mı ödedim? Hayır. Ama ben her seferinde excel.web.tr'yi onore ederken, neden sizin yönetiminizdeki ekip benim başka sitelerdeki yazdıklarımı büyük bir gayretle takip edip bir de çetelesini tutsun ki. Neredeyse arşiv yapacak arkadaşlar. Sizin nasıl uzmanlarınızı almanız beni ilgilendirmiyorsa, benim de isminizi ve sitenizin adını telaffuz etmeden "başka siteler" şeklinde kurduğum ifade sizi ilgilendirmez. Ama sanırım "borazan" sözüyle kastettiğim şeyi anlamak istememeniz bundan kaynaklanıyor. Meğer benim kastettiğim diğer Access siteleri sizin için çok önemliymiş. Kaldı ki sizin sitenizin adında "Access" sözcüğü bile geçmiyor. Yoksa yanılıyor muyum? Bir Access sitesini, uzmanlarınız aracılığı ile korumakta mısınız? Ben doğru mu anladım? Fazla tele dokununca da site uzmanları tarafından bloke ediliyorum. Bu yazdıklarımın da sizin nazik tavrınıza çok uymadığı aşikardır. Sizin tasarrufunuz dışında gerçekleştiğine eminim. Ne de olsa bazı uzmanlar mafya gibi olmuş bu sitede...

Sayın Levent Menteşoğlu,
Sitenizin aktif üyesi olarak geçirdiğim 3 yol boyunca sitenizden çok yararlandım. Teşekkür eder sayın uzman arkadaşlarla size bir ömür boyu mutluluklar dilerim. Kibar tavrınız için teşekkür eder, muhabat alarak büyüklük gösterdiğinizi belirmek isterim. Ne de olsa bu sitedeki uzmanlara kimseye özel mesaj bile yazamıyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn Mehmet bey

Bize yani excel.web.tr'ye yönelik haksız eleştirilerinizle bizi rencide ediyorsunuz. Şahsi sorunlarınızdan bize pay çıkartmaya çalışmak size yakışmıyor. Ben eleştirilerinize sizden alıntılar yaparak cevap vermeye çalışacağım.

....Kısaca yanıt vereceğim size.. Sizin bu siteye alacağınız uzmanlar elbette beni ilgilendirmez. Ama ben 3 yıldır üyenizim. Haaa. Para mı ödedim? Hayır.
Bu para konusunu neden belirtme ihtiyacı duydunuz. Bu cümlenizle bu konuyu saptırmak eğiliminde olduğunuz anlaşılıyor. Her seferinde bu konuda açıklama yapmak zorundamıyız. Bu gönüllü bir destektir ve her ödemenin karşılığında faturasıda kesilmektedir.

Ama ben her seferinde excel.web.tr'yi onore ederken, neden sizin yönetiminizdeki ekip benim başka sitelerdeki yazdıklarımı büyük bir gayretle takip edip bir de çetelesini tutsun ki. Neredeyse arşiv yapacak arkadaşlar. Sizin nasıl uzmanlarınızı almanız beni ilgilendirmiyorsa, benim de isminizi ve sitenizin adını telaffuz etmeden "başka siteler" şeklinde kurduğum ifade sizi ilgilendirmez.Ama sanırım "borazan" sözüyle kastettiğim şeyi anlamak istememeniz bundan kaynaklanıyor.
Tamamen şahsi bir sorun olduğundan bu konu bizi hiç ilgilendirmiyor. bu borazan kelimesinide kusura bakmayın anlayamadım. Biraz daha detay verin.

Meğer benim kastettiğim diğer Access siteleri sizin için çok önemliymiş. Kaldı ki sizin sitenizin adında "Access" sözcüğü bile geçmiyor. Yoksa yanılıyor muyum? Bir Access sitesini, uzmanlarınız aracılığı ile korumakta mısınız? Ben doğru mu anladım?
Bizim için tüm access ve excel forumları önemlidir. Hepsinede değer verir ve çalışmalarına destek oluruz. Bundan şüphenizmi var. Bahsettiğiniz access sitesini nasıl koruyormuşuz biraz açarmısınız. Benim sizin sitenizde tüm diğer sitelerden daha fazla başlığım ve mesajım var. Ayrıca biz bir excel forumuyuz, başlığımızda access geçmemesi son derece doğal. Access bizde bir alt başlıktır buna rağmen bu konuda da ilk kurulan forumlardan biridir. Ayrıca arşiv olarak bir çok access forumundan da çok daha geniş bir arşive sahiptir.

Fazla tele dokununca da site uzmanları tarafından bloke ediliyorum. Bu yazdıklarımın da sizin nazik tavrınıza çok uymadığı aşikardır. Sizin tasarrufunuz dışında gerçekleştiğine eminim. Ne de olsa bazı uzmanlar mafya gibi olmuş bu sitede...
Nasıl bir blokaj uygulanıyor detay verirmisiniz. Son cümlenizdeki mafya kelimesini kullanmanızdan duygularınızı kontrol edemediğiniz anlaşılıyor. Bu cümleyle bana pes doğrusu dedirtiniz.

....Ne de olsa bu sitedeki uzmanlara kimseye özel mesaj bile yazamıyorum.
Neden mesaj yazamadığınızıda anlayamadım. Bu konuda bir kısıtlamamı sözkonusu açıklarsanız memnun olurum.