birinci kayıttaki formülün sonucunu ikinci kayıttaki ilgili alana yazmak mümkünmü?

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Neyse... şimdi mesajım bitince gördüm ki "çözdüm" demişsiniz..

Excel Vers. ve Dili
2
hocam teşeşkkürederim bilgierinizden ötürü dün hallettim
hatta değer atatndıktan sonra aynı sefere geri döndüğümde atılan değer siliniyordu onuda hallettim.Çok teşeşşkkür ederim bizler öğrenciyiz hocam mazur görün bizi .Çok teşekkür ederim sağ olun

Excel Vers. ve Dili
2
Hocam aktarma işemi yaptıkdan sonra aynı sefere aktarma işlemi yapmamak için bir uyarı ve engelleme yapılabiirmi

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Merhaba
Şöyle yapabilirsiniz:
Aktarılan kayıtla birlikte aynı şekilde bir de kayıt numarası aktarılır. Kayıt numarası alanı da tablo özelliklerinden sıralı satırında "evet, yineleme yok" şeklinde ayarlanır. Böylece 2 kez aktarım mümkün olmaz. Aktardığınız değerle beraber gelen otomatık sayı degerı yalnızca birkez aktarılabildiği için mükerrer kayıt mümkün olmaz. Bunun için en basit yöntem budur. Ama tek yontem degıldır. Mesela dlookup komutu kullanılarak kayıtlar arasında aynı kayıtnosu aranarak da aynı işlem yapılabılır. Fakat aktarılan kayıtı diğerlerinden ayıracak bir sayısal deger mutlaka olmalıdır. Ben aynı işlemi kasa ve alacak takip uygulamamda kulanmıştım. Fakat ben sorgu kullandım. Alacak takip modulunde alınan bir parayı kasaya aktarıyordum. Bu işlem 2. kez yapılmasın dıye ödeme no diye bir otomatik sayı alanı koydum ve bu değerin tekrarlanmasını sıralı bölümünden yasakladım. Böylece sadece bir kez aktarılabiliyor.

Kolay gelsin.