birleştirme

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sn Modalı çok teşekkür.Yalnız bir küçük noktayı ifade edecem.Sizin birleştirme Sorgusunda Ad ve soyad sütünlarında "_ "işareti keyfe keder veriyor.Alttan tireyi kaldıramayız mı?Küçük bir ayrıntı ama.Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Metin biçimi

Değerli Dostlar Ben,im merak ettiğim bir husus daha var.Ekteki dosyada göreceğiniz üzere bir hücre içindeki metinleri yazarken Word de olduğu gibi bir alt satıra geçer gibi yazabilmeliyim.Bu mümkün müdür? Bu dosyadakini word da biçimleyerek aktardım.Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
metin biçimi

Değerli arkadaşlar.Biraz basit gibi ama ben merak ettim.Hücre içindeki yazıyı word de olduğu gibi bir alt satıra (Acces te bir hücre içinde) geçerek yazabilir miyim.Ekteki örnek dosyada olduğu gibi.Lütfen İnceleyin:Ben bunu wordde düzenleyip kopyala yapıştır yöntemini uyguladım.Saygılarımla

gitarisyen

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003 Türkçe
Sayın meraklı biri;

Ctrl+Enter tuşuyla bir alt satıra geçebilirsiniz sanıyorum. Ben bunu hem form alanlarında hem de etiketlerde yazılar daha güzel gözüksün diye kullanıyorum. Hatta bir denetimin özelliklerine girip Resim Yazısı özelliğine de Ctrl+Enter tuş bileşimini uygulayarak yazılabiliyor. Tabi tam olarak istediğiniz buysa...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın meraklı biri,

Satır atlatmak istediğiniz noktaya chr(13) eklerseniz istediğiniz olur.

Tabloya kaydetmek istediğiniz zaman ise metin kutunuzun ayarlar pencresinden diğer sekmesini bulun ve enter tuşu davranışı ayarını alanda yeni satıra ayarlıyıp deneyin.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sn Taruz Sn Beab05
Birleştirme ile ilgili sorumayanıt verirseniz sevinirim.
-Birleştirme yapılırken birleştirme ölçütündeki kriteri soru veya formda hangi bölümde ve nasıl belirliyoruz.Örneğin 2 veya daha üç verinin arasının virgüllü olması veya olamamsı veya noktalı virgül olaması gibi kriteri nereden belirliyoruz? Veyahut karakter boşluğunun1-2-3 olmasını arzu edersek hangi formüle göre belirliyoruz cevaplandırısanız sevinirim saygılar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
birleşme için tekrar yardım

Sevgili arkadaşlar ;Sizlerden birleşme ile ilgili örnekler aldım ,ama uygulamada ben başarısız oldum.Lütfen ekteki dosyada sorgu bölümündeki istek şekillerine göre , cep telefon numaralarının birleştirme formülünü uygulayarak yazarsanız çok sevinirim.Ben deneme yaptım, kodları tam işleyemedşiğim için , hep hata gösterdi.Saygılarımla

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;

Bu konuda 9. mesajdaki örnekteki modul birleştirme işlemini yapıyor. 14. mesaj da ise istediğiniz değişiklikleri nereye nasıl yapacağınız yazıldı. Tırnak içlerine dikkat edin ya da boşluğuna moduldeki..

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sn beab05 ,ygulamada sorun yaşadım.Formülü yukarıdaki dosyaya yazarsanız , teşekkür ederim Saygılarımla

Son düzenleme:

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
9. mesajda aynısı var ama?? Siz son örneğinize o modulu ekliceksiniz..

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sn beab05 : Sizin bahsettiğiniz husus: birleştirme alanı: concatenate("select [cep tel numarası] from kişiler") değilmi bunu ekliyorum sürekli hata alıyorum.Uygulayacağım yöntemi biraz daha açarsanız veya dosyama ekleyiverirseniz memnun kalacağım.Saygılar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın meraklı biri,

Bir yerde bir hatayla karşılaştığınızda o hatayla ilgili detaylı bilgi vermezseniz karşınızdaki size nasıl yardımcı olabilir. Boşu boşuna zaman kaybediyorsunuz.

Bence oluşabilecek hatalar:

1. Aynı örnek içinde cntc diye bir modül var onun içeriğini kendi uygulamanıza taşıdınız mı?

2. Bir sorgu oluşturup içinde [cep tel numarası] adlı bir alanınız varmı

3. Kayıtlarınızı tuttuğunuz tablonun adı kişiler mi?

4.Uygulamanıza Microsoft DAO 3.6 Object Library referansını eklediniz mi?

Gördüğünüz gibi el yordamıyla ilerlemeye çalışıyorum

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sn Modalı Ben sizin sorduğunuz sorulara cevap veriyorum: Sorunuz ve cevaplarım:
1. Aynı örnek içinde cntc diye bir modül var onun içeriğini kendi uygulamanıza taşıdınız mı? (Tam yapabildiğime inanmıyorum)

3. Kayıtlarınızı tuttuğunuz tablonun adı kişiler mi? (Evet kişiler)

4.Uygulamanıza Microsoft DAO 3.6 Object Library referansını eklediniz mi? evet hata veriyor Function Concatenate(pstrSQL As String, Optional pstrDelim As String = ";") As String
ve yine bir hata da
Dim rs As DAO.Recordset olarak gözüküyor
Saygılarımla.

Son düzenleme:

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;

Son örneğinize göre tekrar düzenliyorum..Modulu inceleyin ve sorguyu anlıyacaksınız araya nasıl karakter girdiğini..

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sn beab05, İlginize çok teşekkür ediyorum.Dosyanızı inceledim ,karakter aralığını öğredim.Benim istediğim, bunun bir aşama ilerisi.1-Sizin gönderdiğinize sorgu ekledim.Sorguya göre örneğin "doktor" lara göre birleştirmeyi yapsın.2-Birleşen veriler arasındaki, karakter ölçütü bozulmasın..Bunu da düzenleyerek gönderirseniz çok sevinirim.Saygılarımla

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Birleştir isimli sorgudaki birleştirme alanına alttaki kodu yazarsanız;

Kod:
birleştirme alanı: concatenate("select [cep 1] from KİŞİLER where mesleği='[COLOR="Red"]doktor[/COLOR]'")
Sadece doktor olanların telefonları birleşir..

Siz yeni oluşturduğunuz "doktor" isimli sorguda yapmak istiyorsanız diğer sorguya göre yine yapabilirsiniz ama eğer yapamam diyorsanız bence birleştirmeleri bırakın biraz temel sorgu ve tablo tasarımlarını öğrenin. yanlış anlamayın lütfen..

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Belki de size haksızlık etmişimdir ama soruyu çok kötü sormuşsunuz. " Karakter ölçütü bozulmasın" ne demek? Sadece doktorları istemişsiniz ve sadece doktorları veren bir sorgu yapmışsınız. Bana kalırsa her meslek grubuna göre telefon no'ları birleşmeli ve böyle sormalıydınız bu da başka yöntemleri olmakla birlikte bana kalırsa yine aynı sorgu içinde alt sorguyla yapılabilir..

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sn beab05;
Evet sizin dediğiniz gibi meslek gruplarına göre olmalı.Ve öyle olmasını arzu ediyorum.Dediğiniz gibi accesin temel unsurlarını iyi bilmek gerekiyor:Ancak bu konu benim için öncelikli oldu.Karakter bozulmasın derken şunu kastettim. birleşme alanında ki görünüm 44444448;55555555;77777777;88888888;99999999 şeklinde olsun.Şöyle olmasın Ör. 44444448;;55555555;77777777;;;88888888;99999999.Ben şöyle farkına vardım.Kişinin ismi var ama tel kaydı yoksa bu tür görünüm arzediyor.Bu küçük ayrıntı ise benim için önemli Saygılarımla

Son düzenleme: