Borsa Hisse Excel'inde Satış Sonrası FIFO Tabanlı Maliyet ve Kar/Zarar Hesaplama

formentera

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2021 - İngilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
31-01-2026
Merhaba;
Sanırım Türkçe karakter düzeltmesi yaparken kodlarda;
Set s1 = ThisWorkbook.Worksheets("islem")
satırındaki
işlem sayfa adını islem şeklinde düzeltmişsiniz ama sayfa adı işlem olduğu için hata veriyor.
ikisinin aynı olmasını sağlayın.

Rapor makrosundaki rem işlemini iptal edin.
Merhaba Sn. muygun,
Sayfa adını da islem yaptım ve dediğiniz gibi rapor makrosunda REM ibaresini sildim. Rapor'a bastığımda çalıştı. Analize bastığımda 400 hatası verdi. Ben de Analizdeki REM'i de sildim.
Son durum: X ve Y sütunlarına herhangi bir değer gelmiyor. Onun dışında çalışıyor Analiz butonu da Rapor butonu da.

Ekli dosyalar

formentera

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
31-01-2026
Merhaba Sn. muygun,
Sayfa adını da islem yaptım ve dediğiniz gibi rapor makrosunda REM ibaresini sildim. Rapor'a bastığımda çalıştı. Analize bastığımda 400 hatası verdi. Ben de Analizdeki REM'i de sildim.
Son durum: X ve Y sütunlarına herhangi bir değer gelmiyor. Onun dışında çalışıyor Analiz butonu da Rapor butonu da.
@muygun Hocam bir de kalan maliyeti diyor ya rapor alanında. Örnek olarak CIMSA'da 100 adet lot kalmış-doğru. Ancak, 100 adet kalanın hepsi CIMSA'da birim fiyat 22 liradan alınan 250 lottan kalanlar. Neden kalan maliyeti 4500 diyor, ortalaması 45 diyor? Halbuki kalanları 22'den almıştık bir kere.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Merhaba;
Son eklediğiniz makro çalışmış hali ise yine sorun var demektir. (analiz sonunda bazı veriler yok)
Versiyon farkı yada ofis programınızın kısıtları/eksikleri sonucunda bende doğru çalışan makro sizde sorunlu çalışıyor.
Doğru sonuç alamıyorsanız sorunuzu makrolar kısmına kendi kullanacağınız versiyonda (.xlsx uzantılı) tekrar açın.
İyi çalışmalar.
İmkanınız olsada ofis 2003 ile test edebilseydiniz sonucu daha iyi görürdünüz.

Ekli dosyalar

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
gibi sonuç vermesi gerekir.

225269

formentera

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili