BU FORMÜLE (EHATALIYSA) UYGULAYABİLİRMİ?

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Yine de kendi formülümden memnunum diyorsanız......

=EĞER(R8="","",EĞER(ETARİHLİ(BUGÜN(),R8,"y")=0,EĞER(ETARİHLİ(BUGÜN(),R8,"ym")=0,ETARİHLİ(BUGÜN(),R8,"md")&" Gün",ETARİHLİ(BUGÜN(),R8,"ym")&" Ay "&ETARİHLİ(BUGÜN(),R8,"md")&" Gün"),ETARİHLİ(BUGÜN(),R8,"y")&" Yıl "&ETARİHLİ(BUGÜN(),R8,"ym")&" Ay "&ETARİHLİ(BUGÜN(),R8,"md")&" Gün"))

Şeklinde deneyin . Olup olmayacağını bilmiyorum.

Olmadı Sayın Kombo, ilk verdiğiniz güzel ama o da şu şekilde veriyor
0 yıl 0 ay 3 gün

Ama istediğim, sadece 3 gün yada, 4 ay 7 gün diye belirtmesi durumu...
Yine de teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
İkinci yazdığım , yani sizin formülün düzenlenmesi oluyor. Eğer R8 hücresi boşsa boş oluyor yani #DEĞER yazmıyor. tarih yazınca istediğiniz gibi ay gün yazıyor.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Yanlış anlamadıysam iki tarih arasındaki farkı istiyorsunuz. Ve iki tarih eşit olduğu zaman boş yada mesaj yazısı istiyorsunuz. Değerli arkadaşlarımızın yapıp siteye göndermiş olduğu bir çalışmayı ufak bir değişiklik yaparak gönderiyorum. Bir bakın.

Sayın Kombo, sizin yazdığınız bölümü formüle yazdığımda sonuç alamıyorum.????

Sayın Seyit Tiken, Sizin gönderdiğiniz programda ise yine
0 yıl 0 ay 7 gün gibi görünüyor. Ve tarih hücresi boş bırakılamıyor. Sizin gönderdiğiniz örnek ve benimkinin görüntüsü aşağıda... Ben benimkinde sadece #DEĞER yazılarının kaybolmasını istiyorum.
İlgileriniz teşekkür ederim...

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
sn. boranturk
Acaba sorun yine virgül ve noktalı virgülden mi kaynaklanıyor acaba.

sn. kombonun yazmış olduğu formülün başındaki = işaretini silin , Formülü boş bir sayfaya kopyalayın. Ve bul ( ; ) değiştir ( , ) yapın. O formülde 22 değişiklik yapıyor. Değiştirdikten sonra tekrar eski yerine kopyalayıp, başına = işaretini koyun.
Çünkü formül bende de çalışıyor. DEĞER hatası vermiyor.

Sayın AS3434, Tekrar denedim ama olmadı. Belkide sorun benim programdadır. Hücreler hep birbirine bağlı olduğu için böyle bir sorun çıkartıyordur. Alakanıza teşekkür ederim...

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sn. boranturk dosyanızın küçültülmüş bir örneğini ekleyip hangi hücrelerde sonucun ne olması gerektiğini yazsaydınız şuana kadar çoktan çözüme ulaşmış olacaktınız. Nedenine gelince çünkü size yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarımız sizin çalışmanızda kullandığınız formatları bilemediğinden varsayımlarla çözüm üretmeye çalışıyorlar. Ayrıca bu şekilde konu uzayıp gidiyor. Birde dosya ekleyerek denerseniz çözümün ne kadar kısa sürede geleceğini göreceksiniz. (Beni yanlış anlamayın benimki sadece bir öneri uygulamak size kalmış) :arkadas:

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Aynen katılıyorum. Niye dosya ekleyemiyor onu anlayamıyorum. Soru tren gibi uzayıp gidiyor. Aynen bu şekilde öneri yazdım, vazgeçtim.