Bul-Değiştir

Ancak, konu ile ilgili son bir sor: çalışma sayfasında ikiden fazla sayfa mevcut ise userformun sayfa 3 verilerini göstermesi için makroda değiştirmem gereken neresidir.
Ayrıca Tarihler sayı olarak algılanmakta. Tarihi tarih olarak görmek için ne yapmak gerek

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Tüm cell(...) tanımlamaların başına sayfa adını ekleyin. Sheets("sayfa3").cells(...) gibi, tarih içinde cdate ile veriyi tarih değişkenine çevirin. Ã?rneğin, combobox1=cdate(cells(...)) gibi.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanızdaki sayfa3 te veri mevcut değil, veriler sayfa1de?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Anladığım kadarı ile yaptığım ekteki örneği inceleyin.

Sayın Levent Bey daha önce bu form da yayınlanan bir vergi iade yazım programı vardı ben bu program üzerinde bazı değişiklikler yaptım ama pragramın bir eksikiği var aynlış yazdığınız zaman onu düzeltme imkanı zor. daha doğrusu son değişikliklerden sonra excel bilgisi fazla olmayanların düzeltme şansı zor sizin yukarıda hazırladığınız bul değiştir sistemini bu programa uygulamak mümkün mü yani arama işlemini A4 den başlayacak ve A54 den sonra F4 sütunundan aramaya başlayacak ve F54 e kadar bölümü gösterecek. Arayacağı sütunlar A,B,C,D,E Sonra F,G,H,I,J
Birde Comboboxta Sayfa isimleri liste olarak çıkması ve sayfa ismini tıklayınca önce o sayfaya gidecek ve o sayfada yukarıdaki kurallar dahilinde arama yapacak. Dosyayı ekte gönderiyorum ilgilenirseniz Sevinirim.

Arkadaşlar tekrar sorumu ve yardım çağrımı yineliyorum. Yukarıda anlattığım ve ekte dosya gönderdiğim çalışmaya bul değiştir makrosunu nasıl entegre edebiliriz?

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13/03/2022
Textbox değeri boşsa userformda gözükmesin

Selam Arkadaşlar benim yapmak istediğim
Alt Alta Satırlardan oluşan Textboxlarım var bunların değeri boşsa Userformda gözükmesin ilk 5 i harici diğerlerine değer girilirse gözüksün yani beşinci satırda ki textboxun en sağındakine veri girip entere basınca bir alt satırdaki textboxlar gözüksün bu böyle ben ne kadar girersem o şekilde devam etsin sanırım anlatabildim

birde bunları kayıt yaptırıken sorgulama yapmam lazım yani bütün textboxların satırlarındaki ilk textboxlar da değer varsa o satırdaki texboxların deüerini sayfaya aktarsın eğer yoksa kayıt işlemini bitirsin ve textboxsum ilk açılışına geri dönsün inaşallal anlatabilmişim dir şimdi
bir örnek dosya ekliyorum orda bir user form oluşturdum anlatmak istediğim o şekilde daha iyi anlayabilirsiniz

Þimdiden teşekkür ederim