Çok Koşullu Veri Derleme

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Sizin formülasyonu daha kısa yapacak bir öneriniz var mı ?

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sizin formülasyonu daha kısa yapacak bir öneriniz var mı ?
Hayır. Olsa ben buraya yazarım. Neden sorayım ki?

Bunun üzerinde bir kez çalıştım. Ve örneği ilk başta verdim.

Siz tek formül isteyince, ben de sonucunu merak etmeye başladım.

Siz olaya çözülmüş gibi yaklaşınca, bunun arkasının gelmeyeceği düşüncesi ile ben konuyu tazelemek istedim o kadar.

Ve bende tek formüllü bir çözüm nasıl olacak diye bekliyorum.

..

baydeniro

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
20-02-2025
Sayın yurttas ilginize çok teşekkür ederim gerçekten. Herhalde ben "Tek Formül" tanımını yaparken bunun Data sayfasındaki her satırdaki formüllere gerek bıraktırmayacak bir düzenlemeyi kastettiğimin farklı anlamalara da neden olabileceğini düşünemedim.

Ben uzun süredir bu tarz dosyalar üzerinde işlem yapıyorum. Excel bilgim maalesef dosyanın daha az formülle yapılmasına müsati değildi. Daha uzun ve Data sayfasındaki formüller ile işimi % 100 doğru yapabiliyordum ama excel.web.tr de sizler gibi ustalar olduğunu görünce yardım almanın ve bu durumdaki diğer insanlara da faydası olacağını düşündüm.

Dediğim gibi uzun süredir bu tarz dosyalar üzerinde işlem yaptığım için sayın a.akyurek tarafından hazırlanan çözüm benim gibi bir amatör için son derece inanması bile zor bir nokta. Ben genelde excel fonksiyonları ile kısaca bir çözüm var ise bunu makrolu çözümlere tercih ediyorum.

Biraz uzun yazdım, sakın sizinle bir polemiğe girmişim gibi bir düşünce oluşmamasını umarım. Sizin bilginize ve ustalığınıza herhangi bir sözümüz söz konusu dahi olamaz.

Sağlıcakla kalın.