çok yönlü arama

Excel Vers. ve Dili
2003 ve 2007
Sayın Modalı,

1-Aramayla ilgili form açıldığında, tüm alanlarda verisi olanlar bulunuyor, yadi sadece adı bulunup okulu ve adresi olmayanlar listede gözüksede arandığında çıkmıyor.
2-Adı, Soyadı,Okulu alanları varya, aramayı yapmak isteyenler buraya yazması gerekiyor,

Böyle değilde, google deki gibi tek bir arama alanı ve bul düğmesi olsun, düğmeye tıklandığında şu şartlarda olanları bul diye koşullamadan, şahıs arama alanına ne yazmış ise onu arasın, nerede arasın, mesela adı, soyadı, okulu, adresi alanında olabilir, böylece ayrı ayrı sorgulara ihtiyaç kalmayacak,

Şahıs arama alanına ister Kem, ister KARA, ister Mamak yazsın, o sütunlara baksın olanları sıralasın.

Bilmiyorum mümkün mü? Ancak böyle bir uygulama Accesin kalitesini artırır diye düşünüyorum.

İlgilenip cevap verdiğiniz için teşekkürler.

Birde evelden başka ilgilenen arkadaşlarda vardı. Kimsenin konuya ilgisi mi yok, kimsenin merakı, ilginç, neyse tekrar teşekkür ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Herşey münkün de benim yaptığım dinamik çalışıyor, aynı anda verileri eksilterek sonuca ulaşıyor. Örneğin okul adından başlayıp belirli okula ait kişileri de süzebiliyorsunuz devam ederek ad ve soyad bazında da süzme yapabiliyorsunuz.

Örnek Kemal leri arıyorsunuz K yazdığınızda tüm K ile başlayanlar sıralanıyor, yanına e ekleyip Ke olunca Ke ile başlayanları süzüyor.

Sizin sorguların hiç birini kullanmadım. Sadece liste kutusunun Row source na sql cümlecikleri atadım.

Bu durum neden rahatsız etti?

Excel Vers. ve Dili
2003 ve 2007
İlk önce yaptığınız uygulamanı ne kadar güzel olduğunu belirtmiştim.

Ayrıca süz mantığıyla benim söylediğim gibi Ka, Kaz,Kazı,Kazım gibi yazılanları buluyor,

Ancak, kayıtlarda boş olmaması gerekiyor, yani Kazım KARA, okulu ve adresi yoksa süzmüyor,

Buna fantazi de diyebilirsin elbet, ayrıca rahatsızda eden bir şey yok ama, üç alanda eksilterek alandaki verileri buluyor, itiraz yok. Bense diyorum ki sadece bir arama alanında aramak istediğin yazıldığında eksilterek arayabilir, süzebilirde, böyle buldurma imkanı var mı?

Sayın modalı ilgilenip cevap veriyorsun, maksadım daha fazlasını öğrenmek, senin bildiğini sınamak değil, kaldıki ne kadar çok bildiğin, ilgili olduğun cevaplarından belli,

Seni ilgiyle takip ettiğimden emin ol.
Gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum, kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Boş veriler sorununudaki hatayı buldum, ancak yarın bakıp çözümünü ekleyebileceğim.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003 ve 2007
Sayın modalı, umarım unutmadınız merakla bekliyorum kolay gelsin.