combodan seçilen verileri listboxa süzme

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
herkeze iyi tatiller.userformdaki combo1 den veri seçince listboxa o veri hakkındaki tüm bilgiler gelmeli. ancak o kritere uyan verilerin fazla olması ve bulunması zor olabileceğinden gerekirse zorunluluk olmadan listboxa gelen bilgilerden combo2 ve tekrar gerekirse combo 2 den bilgi seçebilmeliyiz ve istenilen bulununca seçtiğiizde kutucuklrı doldurmalı.bunu yapmak mümkünmüdür.formda araştırdım buna benzer bir örnek var ama hepsini zorunlu tutuyor ve bilgiler sabit.Şimdiden herkeze teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
çok teşekkür ederim emeğinize sağlık tam istediğim gibi :eek:k:: :arkadas:

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
syn veyselemre listboxta verilerin sürekli görünmesi için gerekli kodu yazıp listboxa sayfadaki verileri aldığımda yazmış olduğunuz kodu çalıştıramadım bu konudada yardımcı olabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
listboxta veri yokken sorun yok ama listboxa bilgi alınca süzme işlemi yapmıyor aynı zamanda listeden seçtiğimi textlerede aktaramıyorum.bu sorunumu çözebilecek kimse yokmu :yardim: :düsün:

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
:yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :yardim: :düsün: :düsün: :düsün: :düsün: :düsün:

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
listboksa süzme

daha önce bu sorum cevaplandı ama şu an bu formu başka bir yerde kullanmam gerekiyor ve bu kodları kendime uyarlayamadım onun için bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.dosyam ekte ve açıklamalar içindedir teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
arkadaşlar formül hakkında bilgi verebilecek kimse yokmu comboları sütunlara nasıl taşımışlar onu açıklasanız gene kendim düzenlemeye çalışırım. :düsün: herkeze teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanızda çok sayıda sütun mevcut. Bu sütunların hepside listboxa taşınacakmı?

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
eğer mümkünse.tam olarak doğru veriyi seçtiğimden emin olabilmek için hepsini görmem gerekli.eğer sizin için zor olacaksa seçme işlemi yapıp verileri düşürebilirim.ama bu verileri aynı zamanda textlere gönderecem.ilginize şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
sayın leventm bey ilginize çok teşekkür ederim.güzel bir çalışma olmuş ancak benim amacıma yönelik değil.benim istediğim combo1de (P) sütunundaki verilerin benzersiz olanları görüntülenecek ve seçtiğimiz veri listboksta süzülecek combo2de ise combo 1e ait verilerin devamı olmalı ve (O) sütununu süzmeli,combo3 tede combo2 deki verilerin devamları olmalı ve (B) sütununu listboxa süzülmeli. yani combo1 listboxa süzünce combo2 ve3 listedeki verileri süzmeliler combo2 (O) sütunu combo3 ise (B) sütununu süzmeli. teşekkürler....

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Eklediğim dosyayı yeniledim tekrar inceleyin.

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
syn leventm bey dosyayı combo1(P) sütununu combo2 (O) sütununu combo3(B) sütununu süzecek şekilde ayarlayabilirmiyiz.düzelttiğiniz dosya bir önceki ile aynı.karışmış olabilirmi????

Excel Vers. ve Dili
ofis2003
syn leventm bey dosyalar karışmış olmalı benim istediğim combo1de (P) sütunundaki verilerin benzersiz olanları combo2de (O) sütununu süzmeli,combo3 tede (B) sütununu süzülmeli. yardımcı olursanız sevinirim...