eczane borç takip

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
yardımlarınızla yapabilirsem zaten yaptığım bu işi forumla paylaşacağım zaten. ilginize tekrar teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Me.ilaçadı = DLookup("ilaç_adı", "tblilac", "barkod = ' " & Me.barkod & "'")

kodunu giriyorum ancak tbl tablo ya da sorgusu bulunamadı diyor ancak o tablo aynı isimde veritabanında mevcut ne yapabilirim acaba. nerede hata yapıyorum?

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın shogan,

Hatırladığım kadarıyla, tablonuzun adı tblilac değil. Siz Access penceresinden tablolara gidin tablo adına sağ tıklayıp ad değiştir deyin oradaki adı kopyalayıp gelip fonksiyona yapıştırın çalıştığını göreceksiniz.

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Ms Office 2003 Türkçe
sayın shogan,

çok ciddi olarak soruyorum, dlookup ile ilgili hiç bir kaynaktan araştırma yaptınız mı? nedir ne değildir diye?

Excel Vers. ve Dili
office 2003, sql server
[ilaçadı] = DLookup("[tblilac].[ilaç_adı]", "[tblilac]", "[tblilac].[barkod ]=barkod")

bu kodu aynen oraya yapıştırırmısın. olacakmı..
kolay gelsin.

sayın shogan,
DLookup ile ilgili olarak Access yardımında zaten gerekli bilgi mevcut,
sizin sorunuzla ilgili olarak sizin dosyada birkaç değişiklik yaptım (ilişkiler ve tablo ismi) istediğiniz herhalde olmuştur.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
evet arkadaşlar yine ben :)

sorun bu kez bağlı bir tablodan veri çağırmak ile ilgili, yani yine dlook up.

modalı'nın verdiği kod normal tablo için çalışıyor ancak bağlı bir tablodan veri getirmek için yapamadım. örnek ekte. aslında normalde program bitti sayılır ancak fiyatlar güncelleneceği için (zam / indirim) bağlı tablo kullanmayı uygun gördm. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın shogan,

DLokUp ile Excel in içinden bilgi almaya çalışıyosunuz sanırım. Bu olamaz tabi. Yapacağınız şey, excel tablosuna dayanan bir sorgu hazırlamak ve DLookUp fonksiyonunu tablo yerine sorgudan çalıştırmak.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
sayin modali bununla ilgili yapılmış bir örnek varsa ekleyebilir misiniz acaba?