Filtre Senkronizasyonu Hakkında Yardım Talebi

petsiye

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 TR 32 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-05-2029
Herkese Merhaba,

Bu çok değerli site yardımıyla elimde aşağıdaki gibi bir kod bulunmakta. Bu kod yardımıyla, YATIRIM DEĞERLENDİRME sekmesinin herhangi bir sütununda filtre yaptığımda, FİLTRE Sekmesinde C Sütununu, YATIRIM DEĞERLENDİRME Sekmesi ile senkronize ederek işimi gayet güzel görüyor.

Fakat ben asıl şunu istiyorum ; YATIRIM DEĞERLENDİRME Sekmesinin Herhangi bir veya birkaç sütununda filtre yaptığımda, FİLTRE adlı sekmede de aynı sütunlar, YATIRIM DEĞERLENDİRME Sekmesindeki gibi filtrelensin istiyorum. Örneğin YATIRIM DEĞERLENDİRME Sekmesinde G - AB - DE - EF sütunlarıda filtre yaptığımda, Aynı filtreler, FİLTRE Sekmesinde de G - AB - DE - EF Sekmelerinde de filtrelensin istiyorum.

Not : YATIRIM DEĞERLENDİRME ve FİLTRE adlı sekmeler tamamen aynı verileri barındırmaktadır

Konu hakkında yardım edebilecek olan kişi veya kişilere şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

Sub FiltreUygula()
'
' FiltreUygula Makro
'
Dim Hcr As Range
Dim Bak() As String
Dim Sira As Long

Application.EnableEvents = False
Set Hcr = Sheets("YATIRIM DEĞERLENDİRME").Range("A2:A" & Rows.Count).SpecialCells(xlCellTypeVisible).SpecialCells(xlCellTypeConstants, 23) '.Select
ReDim Bak(Hcr.Cells.Count - 1)
For Each Hcr In Sheets("YATIRIM DEĞERLENDİRME").Range("C3:C" & Rows.Count).SpecialCells(xlCellTypeVisible).SpecialCells(xlCellTypeConstants, 23)
Bak(Sira) = Hcr.Value
Sira = Sira + 1
Next

Sheets("FILTRE").Range("A3:HIN" & Rows.Count).AutoFilter Field:=3, Criteria1:=Bak, Operator:=xlFilterValues
Application.EnableEvents = True
'
End Sub