İki tarih Arasındaki Yıl Ay ve Gün Hesaplama

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Arkadaşlar 01.01.2004 ile 01.01.2005 in farkı (0 gün 0 ay 1 yıl ) olarak çıkıyor

ama 2004 yılı şubat ayının 29 gün çekmesinden dolayı problem çıkmıyormu
yanı (1 gün 0 ay 1 yıl) olmayacakmı )
TEŞEKKÜRLER

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Merhaba arkadaşlar paylaşımları için herkese teşekkür ediyorum. Ellerinize sağlık. Benim de şöyle bir sorunum var iki tarih arasındaki farkı hesaplatabiliyorum ben şöyle bir şey istiyorum teslimat tarihinin girileceği bir formum var ve teslimata kalan gün sayısı sütünum var bu sütunun hergün otomatik hesaplanarak güncellenmesi lazım. Sizce bunu nasıl yapabilirim?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın DoKuZuNCuKaPI,

Bir metin kutusu yerleştirin ve veri kısmına aşağıdaki kodu yazın:

=DateDiff("d", Now, TeslimatTarihi)

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Office 365
İlginize teşekkürler modalı arkadaşım. Ancak bir sorum olacak çok tecrübeli olmadığımdan bilmiyor olabilirim ama veri kısmında varsayılan değer kısmınamı girilecek bu verdiğiniz komut ? Şayet oraya giriliyorsa olmuyor, geçersiz karakter uyarısı geliyor. Tekrardan teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Excel Vers. ve Dili
Veri kısmına girilecek ancak şimdi bakınca bir hata yakaladım , ler ; olacak.

=DateDiff("d"; Now; TeslimatTarihi)

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Eyvallah dostum halletim sorunumu. Ancak bu seferde teslimata kalan gün sayısını güncellemeyi beceremiyorum. Mesela dün girdiğim veriye bugün baktım kalan gün sayısı hala aynı Now yazdığımız için otomatik olarak güncelleştirmesi gerekmezmiydi ? Yada bunu farklı şekildemi yapmalıyım. Kısacası teslimata kalan gün sayısını otomatik olarak düşürmesini istiyorum imkanı varmı acaba? Biraz fazla oldum galiba:)

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Formunuzun geçerli olduğunda olay yordamına işlemin form her açıldığında yeniden hesaplanmasını sağlamalısınız. Bunun için de bu işi yapan kodu oraya da yapıştırın. Fakat tabloya yazdığınız now() fonksiyonuyla aktarılan verinin de aynı şekilde güncellenmesi lazım. Bence tabloya günün tarihini yazdırmayın, kalan gün güncel olarak form üzerinde hesaplansın. Tabloya yazdırmayın. Böylece taze veri ile çalışırsınız. Bu arada örnek olmadığı için deneme işi size kaldı.

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Bilgi için çok sağol arkadaşım ama beceremedim :D Valla bir girdim 2 haftaya çıkamadım işin içinden. Ek olarak gönderiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Olsanızda olmasanızda sağolun. İlgilenmeniz yeter.

Excel Vers. ve Dili
Sayın DoKuZuNCuKaPI,

En baştan şüphelendiğim hata oluştu.

Ben yazmaktan bıktım (gerçi artık bu tip soruna cevap yazmayacağımı da belirtmiştim) veritabanı TABLOLARINA HESAPLANAN ALANLARIN EKLENMESİ birçok soruna neden oluyor. Bir tanesi de sizin sorununuz. Hesaplanan alanları ayrı sütuna kaydetmeyin gereksiz ve bir sürü sorunlara neden oluyor.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Office 365
Sayın modalı üstadım,

Gerçekten bilmediğimden yaptım forumda yeni olduğumdan da bu tür sorunların oluşabileceğini bilmiyorum access ile 2 haftadır ilgileniyorum daha yeni yeni birşey öğreniyorum. Gerçekten çok aydınlatıcı oldunuz sen ve mehmetdemiral üstadım. Sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum. İnşallah bende size ykın seviyeye gelip forumdaki başkalarına yardımcı olaibilirim. İyi çalışmalar dilerim.

Düzeltme: Bu arada tabloya eklememin sebebi asp sorgusunda gösterebilmekti sorun oluşturacağını bilmiyordum tabi ki. Ama şu haliyle formdaki veriyi asp ye alamadığımdan kalan gün işlevi bir işime yaramıyor. Onun yollarını arıyorum artık bakalım.:D

Son düzenleme: