Kapı nosu aynı olan kişi bilgilerinin dökümü

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002-Türkçe
Bende 2003 sürüm var 2007 sürümü bilmiyorum.
2003 sürümden bir alt sürüme çevirme şöyle: araçlar veritabanı hizmet programları veritabanı dönüştür.

sizde 2007 sürümde böyle birşey varmı bakın.
kolaygelsin.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
çevrimi yapamadım . form üzerinde arama yapmak ve bulunan sonuçları rapor olarak göstermesini istiyorum. 100.yıl mah.1548 sokakta oturanların listesi diye bulmasını istiyorum. Formda sokak mahalle ve kapı noları ayrı ayrı yazılı yardımcı olurmusunuz lütfen

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Daha önceki bir Access dosya biçiminde (.mdb) kaydetmek istediğiniz Office Access 2007 (.accdb) veritabanınız varsa, .accdb veritabanınız herhangi bir çok değerli arama alanı, çevrimdışı veri veya ek içermediği sürece bunu yapabilirsiniz. Bu öğelerden birini içeren bir .accdb veritabanını .mdb dosya biçimine dönüştürmeye çalışırsanız, Access hata iletisi görüntüler.

Dönüştürme işlemi ise sol üstteki Office iconuna tıklayın oradan"farklı kaydet" i seçin oradan da istediğiniz formatı.. Tabii yukarıdaki yazıyı dikkate alın..

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
sayın beab05 ilginiz için tşk ederim sorunum access 2007 yi 2003 e çevirmek değildi. arkadaşlar görüntüleyemiyomuş o açıdan nasıl çevirebilirim diye sordum diğer hususlarda bana yardımcı olabilirmisiniz acaba?

Excel Vers. ve Dili
2003 türkce
hgunay kardeşim bilmiyorum sağlık personelimisin ama bu proğram sadece kayıt tutmaya yarar yanlış yoldasın her kişi için hela ve benzeri kayıtlarını giriyosun bunlar her kişi için değil bi hanede yaşayan kişiler için girilecak biliyosun bu işi zorlaştırır yaş gruplarına göre göre falan istatislik çıkara bileceğini sanmıyorum.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

istediklerinin hepsi olur ama teferruatlı bir çalışma ister sanırım sen access kod deposunu görmedin ve access konusunda yenisin sana şimdi tablo mantığını anlatayım 1 her tablonun bir birinci anahtarı olur 2 eğer alt tablo ise onda hem birinci anhtar olur hemde bir önceki tablo ile bağlamak için bir sayı alanı olur pek ne demek bu

diyelim mahalle tablon var alanları mahid=otomotiksayı mahhalleadı=metin
alt tablon sokak olsun mahid=sayı mahalle ile birbirine bağlaycan sokid=otomotiksayı sokakadı=metin

ikincialttablon
sokid=sayı sokak tablosu ile birleştirecen kapınoid=otomotiksayı kapıno=metin olabilir daireno=sayı

evdurumu alt tablon
kapınoid=sayı kapıno tablosu ile birleştirecen tuvaletdurumu=metin kiramı=metin vs vs

kişileralt tablon

kapınoid=sayı kapıno tablosu ile birleştierecen adı=metin soyadı=metin tckimlikno=metin cinsiyet=metin medenidurumu=metin

bu sisteme göre tablolarını düzenle ve yeniden örneğini eklee sana yardım edeceğim sonuna kadar ama özveri lazım ve bıkmadan devam etmek lazım

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
sayın aygün evet sağlık personeliyim doğru yolda olduğumun bilincinde hareket ederek bişeyler yapmaya çalışıyorum amacım bazı şeyleri acceess te kendi kendime kavrayabilmek bunuda yapma yolunda azda olsa ilerleme katettim. Dediğine gelince evet her hane için hela vb bilgilerin girilmesi gerekli bunuda sizin yardımlarınız sayesinde atlatacağım inşallah.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
gülsüm hanım zamanınız varsa olayı size baştan anlatmak istiyorum. çok karışık oldu ve kafamda karıştı doğrusu.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

konuyu baştan ayrıntılı olarak ve tam olarak ne iş yapacağını programın ne tür bilgiler barındıracağını anlat

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
şöyle anlatayım elimizde her bir hane için etf kartı var bunu ekte yolluyorum. Her etf kartındaki bilgilerin form 002-003 e mahalle mahalle geçmesini istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
gülsüm hanım form 002 yide ekliyorum. umarım sizin sayenizde istediğim tarzda güzel bir program oluştururum.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

2003 çevir at işyerimden bakıyorum burdaki 2003 evde olsa evdeki 2007

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
gülsüm hanım yolladığım ekleri inceledinizmi acaba

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
form istatistiklerini yaptım verilen kodlar sayesinde yalnız şu anki eksiklik ısınma aracı, su çeşidi ve hela tiplerini hane olarak girmek gerekli oysa bu durumda her kişi içinde giriliyor. her hane için giriş yapamazmıyız. Yani yukarıda ekini göndermiş olduğum 001 gibi bi işlem

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

önce sorularımı cevapla anlamadığım yerler var ve bunun için excele ihtiyac yok
1=içilen suyun çeşitlerini maddeler halinde yaz
2hela tipleri maddeler halinde yaz
3öğrenim durumları maddeler halinsdde yaz
4=ısınma araçları maddeler halinde yaz

eğer bir kaç ile bakıyorsan iller ilçeler ve kurumlar diye tabloları ayır yok hayır sadece balıkesire bakıyorsan o zaman ilçeler diye bir tablo kurumlar diye bir tablo merkez ile bağlanacak

örnek yaptım ilk tablon ilçeler onu açacaksın bu şekilde alt formlar yaparak aynı ilçe ismini yada aynı muhtarlık aynı sağlık ocağı ismini her seferinde girmek zorunda kalmazsın

ilçeler tablosunu açtıktan sonra + işaretine tıklayınca diğer ilişkili tablolar gelir sana daha öncede tablo mantığını anlatmıştım araçlardan ilişkilere gir ve hangi tablonun alanını hangi tablo ile bağlamışım bak buna göre tablolarını düzenle iyi bir veritabanının iyi programın olmazsa olmazı iyi tablolardır eğer tablo olayını baştan doğru düzenlersen diğerleri fasa fiso iki günde deneme yanılma yoluyla öğrenirsin o exceldeki grafikler hesaplamalar hepsi hikaye access alasını yapar

Excel Vers. ve Dili
excel 2007
gülsüm hanım sorduğunuz bütün soruların cevabı banada yollamış olduğunuz formun içinde maddeler halinde mevcuttur.

Excel Vers. ve Dili
ev: Ofis 2007- Win Xp
iş: Ofis 2010- Win Vista
önce sorularımı cevapla anlamadığım yerler var ve bunun için excele ihtiyac yok
1=içilen suyun çeşitlerini maddeler halinde yaz
2hela tipleri maddeler halinde yaz
3öğrenim durumları maddeler halinsdde yaz
4=ısınma araçları maddeler halinde yaz

eğer bir kaç ile bakıyorsan iller ilçeler ve kurumlar diye tabloları ayır yok hayır sadece balıkesire bakıyorsan o zaman ilçeler diye bir tablo kurumlar diye bir tablo merkez ile bağlanacak

örnek yaptım ilk tablon ilçeler onu açacaksın bu şekilde alt formlar yaparak aynı ilçe ismini yada aynı muhtarlık aynı sağlık ocağı ismini her seferinde girmek zorunda kalmazsın

ilçeler tablosunu açtıktan sonra + işaretine tıklayınca diğer ilişkili tablolar gelir sana daha öncede tablo mantığını anlatmıştım araçlardan ilişkilere gir ve hangi tablonun alanını hangi tablo ile bağlamışım bak buna göre tablolarını düzenle iyi bir veritabanının iyi programın olmazsa olmazı iyi tablolardır eğer tablo olayını baştan doğru düzenlersen diğerleri fasa fiso iki günde deneme yanılma yoluyla öğrenirsin o exceldeki grafikler hesaplamalar hepsi hikaye access alasını yapar
örneği incelemek isterim.. access a tam anlamıyla geçmek istiyorum ama yapamıyorum benimnde benzer sorunum var.