Raporda, metni aşağıdan yukarıya nasıl ayarlarız

bence makroculara sormak lazım.
bende baktım bir türlü bulamadım. vbasic programın varsa onların formlarına bak istersen. bende yok oyüzden ö yüzden bakamıyorum.
ama mantık aynı ordaki kodu alıp senin rapora uyarlaycaksın.
nedense excel makrocular access çileri pek yardımcı olmuyor gibi me geliyor.
çok basit access sorularına satlerce cevap gelmezken makrolara hemen cevap geliyor.

Evet Arkadaşım Access formu maalesef biraz öksüz kaldı.Bir zamanlar Jale Hanım fedakarca yardımcı oluyordu ama onunda bu aralar işleri yoğun galiba.

İşin birazda kötü tarafı Access konusunda gerek yakın çevremde gerekse internette detaylı bilgisi olan kişi ve döküman yok.En kapsamlı Türkçe içerik burada ama son zamanlarda burası da sorunlara merhem olmuyor.Ama ben biraz inatçıyım.Bu güne kadar işyeri için iki adet proğramı bu şekilde araştırarak bitirdim.İnşaallah buna ve bu tür arkadaşların ihtiyaç duyduğu konulara çare buluruz.

BİLGİ PAYLAÞTIKÇA ÇOÐALIR.

slm

arkadaşım
günlerdir kafa patlatıyorum. buraya kadar halledebildim.
inşallah işini görür.

Sevgili birayfil,

Ã?ncelikle sorunumla ilgilendiğin ve çözüm aradığın için teşekkürler.

Raporda resimleri veya farklı formattan(Excel-Word) alınan çizelge veya yazıları yukarı doğru çevirmede problem yok.

Problem olan Verileri yani raporun tablo veya sorgudan aldığı değerleri içeren yazıları aşağıdan yukarıya çeviremiyorum.(Acces yukardan aşağıya çeviriyor bana lazım olan aşağıdan yukarıya çevirmek.)

İlgilenen ve çözüm bulmaya çalışan arkadaşlara tekrar teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Ofis XP Türkçe
mcevir

Ekte bir activex ve örnek var. Activexi kaydedip örneği inceleyin.....

Excel Vers. ve Dili
Ofis XP Türkçe
Activexi windowsun system klasorüne kopyalayın..
Başlat-> Çalıştır->RotateLabelVer2.ocx yazıp entere basın..

Sevgili draydik,

Ben sorunu anlatmakta zannedersem güçlük çekiyorum.Formda bir problem yok.
Problem olan raporda; tablodan,sorgudan ve formdan alınan VERİ'yi aşağıdan yukarıya ayarlayamıyorum.

Sıktığımın farkındayım.Kusura bakmayın.Ekte internetten indirdiğim bir dosya var.
İngilizce olduğu için tam olarak çözemiyorum.Anlayan arkadaşların bir el atmasını bekliyorum.Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Ofis XP Türkçe
Sayın icetiner
ekte örneğin rapora uyarlanmış hali var.Bu activex form veya raporda da aynı şekilde kullanılabiliyor....

Ã?rnek güzel ama Denetim Kaynağı tablo veya form olduğunda yani veriyi form veya tablodan alması gerektiğinde nasıl ayarlayacağız.Ã?rnek ole nesnesi üzerine kurulu.

Bu iş bitmez arkadaşlar.