şifreli onaylama

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13/03/2022
Sayın levntm dosyayı aldım ve inceledim yalnız gördüşüm bir kaç kusur var Sayın engin bey de bahsetmş CTR +D tuşuna basılınca hemen bir aldında kopyalanıyor üst satırın aynısı ve bir de farklı bir proplem var mesala onaylı olan bir hüçre sağındaki ve solundaki hüçre seçilip delete tuşuna basılıp içi siliniyor ve Dolgu rengindende beyaza çevrilince sanki onaylanmamış gibi oluyor buda engellenebiirse çok mükemmel bir çalışma olacağından eminim saygılarımla teşekkürler şimdiden ... :eek:k::

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Sayın levntm birde anlamadım neden hep sayfa1 de çıkıyor daha sonra tekrar açınca ben en son kaydedilen yerde açılmasını istiyorum bunu da halledersek.... :mrgreen:

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Sayın levntm bizi yarı yolda bırakma yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik bak çok az kaldı hemen hemen bütün açılar bitiyor
CTR +D tuşuna basılınca hemen bir aldında kopyalanıyor üst satırın aynısı ve bir de farklı bir proplem var mesala onaylı olan bir hüçre sağındaki ve solundaki hüçre seçilip delete tuşuna basılıp içi siliniyor ve Dolgu rengindende beyaza çevrilince sanki onaylanmamış gibi oluyor buda engellenebiirse çok mükemmel bir çalışma olacağından eminim saygılarımla teşekkürler şimdiden ... birde son olarak şu sayfa1 de çıkıyor hep onuda halledersek veya başka bir yol bulursak yani enson kaydedilen yerde çıkması lazım başka bir sorun yok tur şimdiden çok teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Sayın levntm ben biraz çalışma kitabı üzerinde çalıştım gerçi yine hep sizin yardımlarınızla ama birazda ben kafa yordum ve şifreli onaylamalı sipariş takip çalışmamıza değişik bir çehre kazandırdım bir bakıp siz de incelerseniz ve bir fikriniz olursa benimle paylaşmanızı rica ediyorum..
birde sizden isteyeceğim CTR + d tuşuile kopyalamayı iptal ettim
ama mesala onaylı olan bir hüçre sağındaki ve solundaki hüçre seçilip delete tuşuna basılıp içi siliniyor ve Dolgu rengindende beyaza çevrilince sanki onaylanmamış gibi oluyor buda engellenebiirse
ve onaylanmış olan bir bölümün sol tarafında kalan hatta o taplodaki o satırın ama dikkat etmek lazım sağdada bir taplo var artık ne silinebilmesi ne değiştirilebilmesi nede kopyalanabilmesi lazım gerçi kopyalanamıyor ama siliniyor değitiriliyor.

vede son olarak onylanmış olan fiyatın en altta toplamını almam lazım yani hangi fiyat onaylanmış ise onaylı fiyatları alt alta toplayıp en altta veya taplonun görünebilen bir yerinden o günkü işletmenin alım miktarını görebileceğiz

ben :eek:k:: ekte gönderiyorum çalışmamın son halini.... :eek:k::

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
unutmadım ama bir türlü ekleyemedim :D

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
şimdi bir daha deniyorum sanırım biraz uzun oldu galiba :D

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki dosyayı inceleyin. Her sayfaya ayrı kod yazmaya gerek yok, sadece thisworkbook sayfasına yazılması yeterlidir. Ben gerekli düzeltmeyi yaptım.

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Sayın levntm aşağıdaki satırlarda anladığım kadarıyla del tuşu ile ony yazılı hüçrenin sağındaki hüçrelerin silin mesini önlemişşsiniz
güzel olmuş ama yeterli gelmedi

If Selection.Cells.Column = 7 Then GoTo 20
bassat = Selection.Cells.Row
sonsat = Selection.Cells.Rows.Count
For a = bassat To bassat + sonsat - 1
If Cells(a, "g") = "ONY" Then
Application.OnKey "{DEL}", ""
Application.OnKey "{bs}", ""

bence silmek değiştirmek, kısaca o hüçreler donması lazım hiç bir şekilde bir işlem yapılmaması gerekiyor "ony" yazılı hüçrenin sağındaki hüçreler

teşekkürler sayın leventm.

Bu arada son düzeltemerimi ve bir kaç ilave daha yaptım bakarsanız bir...

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
Pardon Bir şey unuttum birde kapatma (x) tuşuna basınca bu çalışma sayfası simge durumuna küçülse de ondan sonra kapansa daha iyi olacak malum biraz geç kapanıyor :) onu da yaparbilirsek...

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2010 2016
13/03/2022
merhaba sevgili arkadaşlar şifreli onaylamalı sipariş takip programını hemen hemen istediğim seviyeye geldi sizlere gönderiyorum bakarsanız bir eksiklikleri varsa yazarsanız memnun olurum

birde sizlerden ricam acaba bu dsoyaya veri girildikce özellikle ayın 15 den sonra çok geç kapanmayay başlıyor kayıt ederken buna bir çözüm bulunabilirse

son olarakta iki kişi aynı anda nasıl kullanabiliriz bu dosyayı

teşekkürler