şifreyi 3 kez yanlış yazınca kitap kapansın

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Ellerinize sağlık yalnız iki sıkıntı var birisi giriş yaptıktan sonra neden kapanmıyor ikincisi ise verilin şifresi doğru olarak girildiği halde neden hatalı diye uyarı veriyor tşk

arkadaslar merhaba
bu yapmıs olduğunuz programı makro/güvenlikden yükseği sectiğimizde acabiliyoruz buna bir cözüm bulunabilrimi vede aynı zamanda kullanıcı girisine göre sayfa yetkilendirebilirmiyiz atıyorum x kullanıcıyla giriş yapılınca sadece ikinci sayfada işlem yapılabilsin

teşekküler

Excel Vers. ve Dili
2000-TR
merhaba, inputbox alanına şifreyi numerik olarak girdiğimizde makro sağlıklı bir şekilde çalışıyor, ama alfanumerik olarak girmek istediğimizde Run-time error '13' : Type mismatch hatası veriyor. makroda nasıl bir yol izlememiz gerekir? (tanıttığımız şifrenin numerik yada alfanumerik olması için)
teşekkürler... :kafa:

Excel Vers. ve Dili
EXCEL2003 TR
Sayın Cemil1, kodları uyguladım. Þifre çıkan mesaj geldiğinde ESC ile makro devre dışı bırakılıp kitaba ulaşılabiliyor. Daha emin bir yolu yok mudur?
Selamlar... :hey:

htsumer

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
16.08.2026
Yukarıdaki enson çalışan haldeki dosyayı ek olayak yayınlayabilirmisiniz
Sayın Cemil1,
Sanırım güncelliyecektir..

Þifre çıkan mesaj geldiğinde ESC ile makro devre dışı bırakılıp kitaba ulaşılabiliyor.
Ben denedim Esc ile Userform pas geçilmiyor ama bir kez daha kontrol edermisiniz...
Makroları devre dışı haricinde kitaba ulaşılamıyor..

Þifreleri harflerle oluşturduğunda hata veriyor üztte kod vermişsiniz denedim ama kullanıcı adı ve şifreli örnek te işe yaramadı bunu nasıl halledebiliriz tşk

htsumer

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
16.08.2026
Kullanıcı adı ve şifre

Birde bunu deneyin..

Kullanıcı Adı:excel
Şifre :aa123

Özellikleri:
Dosya açılırken excel mimize oluyor.
Kullanıcı adı ve şifreleri yanlış girildiğinde log sayfasında denenen kullanıcı ad ve şifreleri kaydediyor.
Kullanıcı ad ve şifre olmadan giriş mümkün değil.(mümkün değil derken tam anlamı ile demek istemedim. :D )

çok hoş bir çalışma ama öbür örnekte olduğu gibi kullnıcı adı comboboxtan gelebilirmi olmassada gene çok hüzel olmuş teşekkürler

htsumer

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003
16.08.2026
Comboyu özellikle kullanmadım..Eğer isterseniz Sayın cemil1'in çalışmasındaki kodlarda birşeyler yapabilirsiniz.
Kolay gelsin.

Excel dosyasının açılışında kullanıcı adı ve şifr

Arkadaşlar yukarıdaki deneme dosyasına şifre değiştirme bölümü ekledim bir de bunu deneyin beğenecekmisiniz
şifre:
excel
aa123

Hepinizin islgisine teşkkürler yalnız ben dosyada ki örnek üzerinde değişiklik yapılmasını rica ediyorum şifre kısmına harf girildiğinde şifre kabul edilmiyor bunu nasıl halledicez

Merhaba Murat bey bennim yapmak istedigim bir cemberin sayiya gore renklendirmesini ben yalnizca hucre renklendiriyorum excelde cizilmis bir cemberi nasil otomatok olarak renklendirebiliriz

mahmut_bayram,